Щодо штатів спеціалізованого ЗНЗ з поглибленим вивченням іноземної мови

Щодо штатів спеціалізованого ЗНЗ з поглибленим вивченням іноземної мовиВідповідно до Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів, затверджених наказом Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205, посади прибиральників службових приміщень передбачаються з розрахунку 0,5 одиниці посади на кожні 250 квадратних метрів площі, що прибирається, але не менше 0,5 посади на школу.

У школах, де заняття проводиться в другу зміну, або є групи продовженого дня, додатково вводиться штатна одиниця з розрахунку 0,5 штатної одиниці на 250 квадратних метрів площі, що використовується учнями цієї зміни або групами продовженого дня. При розрахунку площі, що прибирається, не враховується площа стін, вікон, панелей.

Крім того, може не враховуватися площа класних кімнат (кабінетів) 8-11 класів, якщо вона прибирається учнями цих класів.

Таким чином, для прибирання у загальноосвітньому навчальному закладі загальної площі 8685,53 квадратних метрів, з якої 1867,58 квадратних метрів займають групи продовженого дня, а 573,5 квадратних метрів прибирається учнями 8-11 класів, необхідно ввести до штатів навчального закладу 20 одиниць посади прибиральників службових приміщень.

Щодо посадових обов’язків прибиральників службових приміщень, то відповідно до наказу Міністерства праці та соціальної політики України від 29.12.2004 № 336 «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників» прибиральник зобов’язаний прибирати службові приміщення адміністративних будівель, коридорів, сходів, санвузлів, туалетів тощо; витирати пил, підмітати і мити вручну або за допомогою машин і пристроїв стіни, підлогу, стелю, віконні рами і скло, дверні блоки, меблі та килимові вироби; чистити і дезінфікувати раковини та інше санітарно-технічне устаткування; очищувати урни від паперу та промивати їх дезінфікуючими розчинами; збирати сміття і відносити його до встановленого місця; додержуватися правил санітарії і гігієни в приміщеннях, де прибирає, яка здійснюється впродовж восьмигодинного робочого дня.

Стосовно введення посад заступників директора школи, то відповідно до зазначених нормативів заступник директора школи з навчальної, навчально-виховної роботи у школах I-III ступенів вводиться за наявності 30 і більше класів в кількості 2 одиниць.

Крім того у школах I-III ступенів, які мають п'ять і більше 9-11 класів кількість посад заступників директора збільшується на 1 штатну одиницю; у спеціалізованих середніх школах I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземної мови вводиться додатково посада заступника директора. У межах вказаних норм за наявності двадцяти одного і більше класів має бути введено не менше 0,5 штатної одиниці посади заступника директора з виховної роботи.

У міських школах з кількістю учнів понад 600 осіб вводиться 1 посада заступника директора з господарської роботи.

Тому у спеціалізованому навчальному закладі з поглибленим вивченням іноземної мови, де функціонує 56 класів, з яких дев’ять 9-11 класів, та навчається 1770 учнів, має бути введено 4 посади заступника директора з навчальної або навчально-виховної та виховної роботи і 1 посада заступника директора з господарської роботи.

Крім того, пунктом 3 наказу Міністерства освіти і науки України від 6.12.2010 № 1205 «Про затвердження Типових штатних нормативів загальноосвітніх навчальних закладів» керівникам загальноосвітніх навчальних закладів надано право вводити у разі виробничої необхідності додаткові посади за рахунок спеціального фонду.

Щодо можливості введення ще додатково посад заступника директора з навчально-виховної роботи, то відповідно до статті 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» до повноважень виконавчих органів міських рад у сфері освіти належить управління закладами освіти, які належать територіальним громадам, організація їх матеріально-технічного та фінансового забезпечення.

Згідно з статтею 6 Закону України «Про столицю України – місто-герой Київ» повноваження виконавчих органів місцевого самоврядування здійснюють за рахунок бюджету міста та районів місцеві державні адміністрації міста Києва.

Отже, додаткові посади заступника директора з навчально-виховної роботи можуть бути введені до штатного розпису загальноосвітнього начального закладу за рахунок спеціального фонду навчального закладу, а також за рішенням районної державної адміністрації з відповідним фінансовим забезпеченням.

Управління соціально-економічного захисту

Схожі публікації


Догори