Оплата за перевірку зошитів із математики при індивідуальному навчанні

Оплата за перевірку зошитів із математики при індивідуальному навчанніПитання: «У 5 класі загальноосвітнього навчального закладу кількість учнів становить 30 осіб, з яких один учень здобуває освіту за індивідуальною формою навчання. Математику у цьому класі викладає учитель, який має кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» і педагогічне звання «старший учитель». Педагогічне навантаження для такого учителя становить 22 години на тиждень, у тому числі 2 години індивідуального навчання. Як визначити учителю математики доплату за перевірку письмових робіт?»

Відповідь фахівців Управління соціально-економічного захисту

Оплата праці педагогічних працівників, зокрема й за години індивідуальної роботи з дітьми, здійснюється відповідно до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міністерства освіти України від 15 квітня 1993 року № 102 «Про затвердження Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти», зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 27 травня 1993 р. за № 56.

Пунктом 68 Інструкції встановлено, що місячна заробітна плата педагогічних працівників установ освіти, в т. ч. педучилищ, визначається шляхом множення ставки заробітної плати на їх фактичне навантаження на тиждень і ділення цього добутку на встановлену норму годин на тиждень. Встановлена при тарифікації заробітна плата виплачується щомісячно незалежно від кількості тижнів і робочих днів у різні місяці року.

Тобто, місячна заробітна плата вчителів визначається шляхом множення ставки заробітної плати на встановлену під час тарифікації фактичну кількість годин на тиждень, в тому числі на індивідуальне навчання, і ділення цього добутку на норму годин на ставку. Норма годин на ставку заробітної плати вчителя складає 18 годин на тиждень ( підпункт «а» пункту 64 Інструкції).

Відповідно до підпункту «д» пункту 24 Інструкції ставка заробітної плати вчителя за звання «Старший вчитель» підвищується на 10 відсотків.

Згідно з абзацом  другим  підпункту «в» пункту 28 Інструкції, педагогічним працівникам загальноосвітніх навчальних закладів при індивідуальному навчанні ними дітей, які потребують тривалого лікування та за станом здоров'я не можуть відвідувати навчальний заклад, посадові оклади та ставки заробітної плати підвищуються на 20 відсотків.

Відповідно до пункту 34 Інструкції, коли працівникам освіти передбачено підвищення ставок і посадових окладів за двома чи більше підставами, ставки і посадові оклади спочатку збільшуються на розмір підвищень, передбачених у відсотках, а потім на розмір підвищень, передбачених у карбованцях. При цьому утворюються нові ставки (посадові оклади).

Відповідно до пункту 37 Інструкції вчителям V-XI (XII) класів шкіл і шкіл-інтернатів усіх типів і найменувань, зокрема тим, які ведуть індивідуальні та групові заняття з учнями на дому, провадиться додаткова оплата за перевірку письмових робіт з математики у розмірі 15 відсотків ставки заробітної плати.

У I-XI (XII) класах загальноосвітніх навчальних закладів з кількістю учнів менше 12 осіб оплата за перевірку письмових робіт провадиться у розмірі 50 відсотків відповідних доплат. Установлено, що даний порядок оплати застосовується і при поділі класів та груп на підгрупи. 

Згідно з п. 39 Інструкції додаткова оплата за перевірку письмових робіт вчителям провадиться з урахуванням встановленої норми навчального навантаження. У випадках, коли вчитель має навантаження з предметів, з яких встановлена додаткова оплата за перевірку письмових робіт більше чи менше 18 годин на тиждень, доплата відповідно збільшується чи зменшується.

Відповідно до додатку 6 до наказу Міністерства освіти і науки України від 26.09.2005 № 557 «Про впорядкування умов оплати праці та затвердження схем тарифних розрядів працівників навчальних закладів, установ освіти та наукових установ» ставка заробітної плати вчителя вищої кваліфікаційної категорії встановлюється на рівні 12 тарифного розряду, і станом на 1 травня 2016 року складає 2512 гривень, а з урахування підвищення на 10% за звання «Старший вчитель» – 2763,2 гривні.

За години індивідуальної роботи з дітьми вдома ставка заробітної плати підвищується на 20% і становить 3265,6 гривні (2512 х 10% + 2512 х 20%).

Тому розмір доплати за перевірку письмових робіт з математики за 20 годин навчального навантаження становить 460,53 гривні ( 2763,2 х 15% : 18 годин х 20 годин).

Розмір доплати за перевірку письмових робіт з математики за 2 години індивідуальної роботи – 54,43 гривні (3265,6 х15% :18 годин  х 2 години), а з урахуванням норм  пункту 38 Інструкції № 102, щодо її виплати в розмірі 50% – її сума складатиме 27,22 гривні.

 

Управління соціально-економічного захисту

Оплата праці

Схожі публікації


Догори