Спрямовано звернення до Кабінету Міністрів України щодо нобхідності встановлення надбавки за престижність праці всім педагогічним працівникам

Федерація професійних спілок України
Лист
від 24.02.2010 № 03/01-15/406

Кабінет Міністрів України

До Федерації профспілок України, а також ЦК профспілки працівників освіти і науки України надходять численні звернення з приводу соціальної несправедливості, яку допущено Кабінетом Міністрів України при встановленні надбавки за престижність праці лише окремим категоріям педагогічних працівників.
Постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 року № 1130 «Про встановлення надбавок вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів І-ІІ рівня акредитації державної та комунальної форм власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників» з 1 січня 2010 року зазначеним у постанові категоріям педагогічних працівників встановлено надбавку в розмірі 20% посадового окладу за престижність праці.
Профспілка працівників освіти і науки України після виходу вказаної постанови ініціювала перед Міністерством освіти і науки України та Верховною Радою України забезпечення виплати цієї надбавки всім педагогічним працівникам з огляду на її соціальну значимість. Таку позицію було підтримано і Спільним представницьким органом профспілок наприкінці листопада 2009 року.
За наявною інформацією, позицію профспілок було враховано Міністерством освіти та науки України - відповідний проект постанови було подано на погодження Мінфіну.
Оскільки додаткове встановлення таких надбавок стосується біля 200 тис. освітян, а вирішення цього питання явно затягується, наполягаємо на прийняті змін до зазначеної постанови з метою встановлення надбавки в розмірі 20% посадового окладу за престижність праці всім категоріям педагогічних працівників загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, навчально-виховних комплексів та інших установ, тобто тим, посади яких передбачено постановою Кабінету Міністрів України від 14.06.2000р. № 963 «Про затвердження переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників».

Голова ФПУ,
народний депутат України В.Г. Хара
1
25 лютого 2010
7 689
---

Схожі публікації


Догори