Спрямовано звернення від імені учасників X пленуму ЦК Профспілки до Міністра освіти і науки з приводу необхідності поширення надбавок, запроваджених постановою КМУ № 1130, на всіх педпрацівників

Міністру освіти і науки України Д.В.Табачнику
Лист від 16.04.2010 № 02-5/164

Шановний Дмитре Володимировичу!

Центральний комітет працівників освіти і науки України звертається з приводу необхідності поширення надбавок, запроваджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 р. № 1130, на всіх працівників освіти, посади яких віднесено до переліку посад педагогічних працівників.
За переконанням педагогічних працівників, профспілкового активу при прийнятті зазначеної постанови була допущена соціальна несправедливість стосовно ряду категорій педагогічних працівників загальноосвітніх навчальних закладів, а також працівників дошкільних, позашкільних закладів, методичних установ тощо, яким зазначена надбавка не була передбачена.
Це спричинило соціальну напругу в освітянському середовищі, призвело до виникнення конфліктів в педагогічних колективах. До ускладнення ситуації може призвести ймовірне погіршення в поточному році міжпосадових (міжкваліфікаційних) співвідношень, яке може відбутися у випадку неврахування законодавчо визначних розмірів мінімальної заробітної плати при визначенні посадових окладів(ставок заробітної плати) за всіма розрядами Єдиної тарифної сітки.
З урахуванням зазначеного, Галузева профспілка переконана в необхідності встановлення надбавки всім категоріям працівників освіти, посади яких віднесені до переліку педагогічних працівників.
Просимо Вас, шановний Дмитре Володимировичу, вжити заходів для внесення відповідних змін до постанови Кабінету Міністрів України від 5 жовтня 2009 року №1130 "Про встановлення надбавки вчителям, вихователям загальноосвітніх навчальних закладів, викладачам і майстрам виробничого навчання професійно-технічних навчальних закладів та вищих навчальних закладів I - II рівня акредитації державної та комунальної форми власності, керівникам та заступникам керівників зазначених закладів, посади яких віднесені до посад педагогічних працівників", виклавши при цьому абзац другий постанови в наступній редакції: "Установити з 1 січня 2010 року педагогічним працівникам загальноосвітніх, дошкільних, позашкільних, професійно-технічних, вищих навчальних закладів, установ освіти та навчально-виховних комплексів державної і комунальної форм власності надбавку в розмірі 20 відсотків посадового окладу (ставки заробітної плати)".
Одночасно розраховуємо, що Міністерством освіти і науки України буде врегульовано питання, пов'язане із забезпеченням виплати керівникам, заступникам керівників та іншим працівникам закладів освіти, зазначеним в урядовій постанові № 1130, надбавки за виконання викладацької роботи. Відповідні пропозиції щодо цього викладені в листі ЦК Профспілки від 18.03.2010 р. № 02-5/115 на адресу Міністерства освіти і науки України. ЦК Профспілки готовий долучитися до підготовки спільного роз'яснення стосовно даного питання.

З повагою
за дорученням учасників пленуму
Голова Профспілки Л.С.Сачков
0
16 квітня 2010
3 436
---

Схожі публікації


Догори