ЦК Профспілки спрямовано лист до Міністерства освіти і науки щодо порядку встановлення доплат за керівництво методичними комісіями у загальноосвітніх навчальних закладах

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України

Міністерство освіти і науки України

14.12.2009 № 02-5/529

ЦК Профспілки працівників освіти і науки України з урахуванням пропозицій учасників ІХ пленуму звертається з приводу необхідності врегулювання питання, пов'язаного із здійсненням доплат за керівництво методичними комісіями у загальноосвітніх навчальних закладах.
Доплати за керівництво предметними (цикловими) і методичними комісіями у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах I-II рівнів акредитації у розмірі 10-15 відсотків ставки заробітної плати запроваджені з 1 січня 2005 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25 серпня 2004 року № 1096 „ Про становлення розміру доплати за окремі види педагогічної роботи”. На виконання зазначеної постанови наказом Міністерства освіти і науки України від 24 лютого 2005 року № 118 внесено відповідні зміни до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти.
Умови створення методичних комісій в загальноосвітніх навчальних закладах зазначені в п. 65 Положення про загальноосвітній навчальний заклад, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 14 червня 2000 року № 964 „Про затвердження Положення про загальноосвітній навчальний заклад”, згідно з яким у загальноосвітньому навчальному закладі за рішенням загальних зборів (конференції) або ради загальноосвітнього навчального закладу можуть створюватися і діяти методичні об'єднання, комісії, положення про які розробляє і затверджує Міністерство освіти і науки.
Зважаючи, що традиційно в загальноосвітніх навчальних закладах створюються, як правило, методичні об'єднання, а не методичні комісії, а також враховуючи відсутність положення щодо їх функціонування, на місцях має місце безпідставна відмова у здійсненні працівникам відповідних доплат за виконання обов'язків щодо керівництва методичними комісіями, об'єднаннями. Певні колізії виникають також під час перевірок загальноосвітніх навчальних закладів контрольно-ревізійними органами.
З урахуванням вище викладеного ЦК Профспілки пропонує спрямувати спільне роз'яснення щодо умов встановлення доплат за керівництво предметними (цикловими) і методичними комісіями у загальноосвітніх навчальних закладах (проект додається) та наполягає на забезпеченні розробки нормативно-правового акту щодо створення та функціонування методичних комісій, об'єднань загальноосвітніх навчальних закладів відповідно до Положення про загальноосвітній навчальний заклад.

Заступник Голови профспілки
Г.Ф.Труханов

Схожі публікації


Догори