Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства

Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членстваУ профспілковому середовищі освітян сьогодні йде переосмислення і формування нової інформаційної політики, яка базується на сучасних Інтернет-технологіях, інноваціях та оперативності.

Проте, навіть, беручи до уваги цей процес, для рядового члена Профспілки отримати об’єктивну інформацію про діяльність своєї організації є проблемою й сьогодні. Адже проходячи через велику кількість структур, інформація запізнюється, старіє, змінюється.

Задля ефективного інформаційного зв'язку зі спілчанами, зростання авторитету Профспілки у суспільстві, залучення нових спілчан Тернопільська обласна організація Профспілки працівників освіти науки України організувала навчання студентського профактиву – «Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства».

Метою заходу стало вивчення практичного аспекту різновидів форм і методів доведення до спілчан інформації про діяльність Профспілки. А завданнями – ознайомлення із засобами поширення інформації, відпрацювання навичок висвітлення профспілкової діяльності у ЗМІ, підвищення мотивації інформаційної роботи та привернення уваги спілчан до питань, що вирішуються Профспілкою.

З вітальними словами до молоді звернувся Олег Равлик – голова Тернопільської обласної організації Профспілки.

Відкриваючи роботу, Олег Ярославович ознайомив учасників із планом семінару та представив Програму інформаційного забезпечення Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки на 2012 – 2015 роки. Також він акцентував увагу на тому, що у найближчому майбутньому організації – забезпечення структурних ланок відповідною технікою, створення нової системи інформування за допомогою електронної пошти, активне просування веб-сайту тощо.

Форми й методи інформаційної роботи в Тернопільській обласній раді профспілок представив заступник голови ради Микола Стадницький. А питання «Інформаційна робота у студентській первинній профспілковій організації» – вповні розкрила заступник голови обкому Профспілки освітян Марія Гасай.

Велику роль в інформуванні профспілкового активу відіграють різні види навчання. Адже беручи участь в профспілкових семінарах і курсах, спілчани не просто пасивно отримують певну інформацію, вони мають чудову нагоду засвоїти і зрозуміти її за допомогою активних форм навчання.

Програма одноденного семінару була більше ніж насиченою, адже комбінувала різні аспекти роботи – круглий стіл, активне навчання, тренінг, рольова гра, виставка та обмін досвідом з питань інформаційної роботи у профспілкових організаціях студентів ВНЗ.

Родзинкою семінару став телеміст на основі відео-зв’язку між студентським активом Київської міської і Тернопільської обласної організацій Профспілки працівників освіти і науки України з питань інформаційно-мотиваційної діяльності.

У профспілковому медіа-центрі столичної організації Профспілки зібралися голови та їх заступники профкомів студентів провідних навчальних закладів Києва – Київського національного університету імені Тараса Шевченка, Київського національного економічного університету імені Вадима Гетьмана, Національного транспортного університету, Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут», Національного педагогічного університету імені М.П. Драгоманова та Національного університету харчових технологій.

За годину інтерактивного онлайн-спілкування молодь обмінялася досвідом з питань інформаційної роботи, особливостями застосування її практичних аспектів.

Лідери студентських профкомів київських вишів презентували власні напрацювання та інформаційні матеріали, які найчастіше використовуються у роботі – газети, буклети, щоденники профгрупоргів – із друкованої продукції та власні веб-сайти, сторінки – в мережі Інетернет. І поділилися з тернопільськими колегами секретами досягнення високих показників профспілкового членства, адже він у багатьох стрімко добігає до 100%.

Після прямого включення зі столицею семінар продовжив свою роботу. Адже попереду були ще журналістський тренінг, заняття з Pr-технологій, підбиття підсумків та вироблення спільних рекомендацій для оперативної інформаційної роботи. Адже завдяки цьому важливому мотиваційному чиннику спілчани вільно орієнтуються у профспілковому житті і мають чіткі орієнтири у плануванні своєї роботи.


Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства Коментар голови Тернопільської обласної організації Профспілки
Олега Равлика

Нині вислів «Хто володіє інформацією – той володіє світом» – повністю ввійшов у життя суспільства і щораз себе підтверджує. Крокуючи у ногу із часом, наша організація намагається виокремлювати нові пріоритети, які допоможуть згуртувати профспілкову громаду, об’єднати і зробити її сильнішою. Тож нині одним із важливих напрямів роботи Тернопільської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та її організаційних ланок є інформаційне забезпечення та формування єдиного інформаційного простору.

У цьому зв’язку надзвичайно важливими є навчання профспілкового активу, використовуючи новинки Інтернет-технологій для проведення семінарів, зустрічей, презентацій, телемостів.

Сподіваюся, що встановлення та використання можливостей відео-зв’язку, що вже практикується в окремих областях, дасть нам змогу не лише проводити оперативні наради та засідання президії в режимі он-лайн, а й обмінюватися досвідом із колегами з різних областей. І телеміст «Київ – Тернопіль» – став тому гарним починанням.


Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членстваКоментар голови Київської міської організації Профспілки
Олександра Яцуня

Одним із пріоритетів діяльності сучасної профспілкової організації є не лише донесення інформації до спілчан, а й подання її оперативно, мобільно, без найменших втрат достовірності і часу. Адже лише завдяки правдивим джерелам, якими є наші профспілкові комунікації, спілчани мають змогу робити істинні висновки і діяти так, як належить справжнім громадянам.

Ми щиро відгукнулися на запрошення колег-тернопільчан щодо участі у вагомому заході – навчанню студентського профактиву з інформаційної роботи. На жаль, у силу інтенсивної діяльності лідерів студентських профкомів столиці, ми не змогли зробити це наживо. Тому запропонували колегам провести випробувану нещодавно новацію – телеміст на основі відео-зв’язку – який ми успішно реалізували у інтерактивному відкритому вебінарі із Казанню (республіка Татарстан РФ). Адже он-лайн режим – це вимога сьогодення, ефект «повної присутності», нівелювання кількості кілометрів і, загалом, вирішення проблеми.

За організацію та налагодження відео-зв’язку дякую нашим працівниками апарату – Ірині Волинко – завідувач відділу організаційної роботи, Олексію Михальченку – провідному спеціалісту з інформаційно-аналітичного забезпечення та молодим профспілковим лідерам провідних вишів столиці, які вже мають ґрунтовний досвід інформаційної роботи і гідно представили Київ.

Вважаю, що сучасні комунікації не лише оптимізують роботу профспілкової організації, а й розширюють її можливості.

Сайт Київської міської організації Профспілки уже інтегрований до соціальних мереж, активними користувачами яких є переважно молодь, як і значна частина наших спілчан. Тож ми рівняємося на них, «говоримо їхньою мовою», стаємо ближчими, мобільними і затребуваними як профспілкова організація.Інна Журавель,
Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України


З цієї сторони монітора – фото столичних профспілкових лідерів студентів під час відео-зв’язку "Київ – Тернопіль"


Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членстваІнформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства

Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членстваІнформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства

Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членстваІнформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства

Інформаційна робота – важливий чинник мотивації профспілкового членства

Схожі публікації


Догори