Німеччина: зроблено крок у напрямі скасування плати за навчання

Німеччина: зроблено крок у напрямі скасування плати за навчанняУ рамках кампанії зі скасування плати за навчання в Баварії зроблено ще один крок до проведення референдуму з цього питання – на це погодилися більше 10 % виборців Баварії.

Усього протягом двох тижнів 14,4%, а це 1,3 млн виборців, підтримали ідею проведення референдуму. Необхідну планку у 10% таким чином було досягнуто, що дозволяє провести референдум. Тепер, якщо баварський парламент не скасує плату за навчання сам, наступним кроком й буде власне проведення референдуму.

Згідно з опитуваннями громадської думки, дві третини баварців виступають за скасування плати за навчання. Ця плата була введена в Баварії в 2007 році Консервативною партією, Християнським демократичним союзом, і становить близько 500 євро за семестр.

Профспілка працівників освіти і науки: люди підтримують безкоштовну освіту

«Ті, хто вводить плату за навчання, ризикують можливістю бути переобраними» – заявив Андреас Келлер, член виконавчої ради Профспілки працівників освіти і науки Німеччини, членської організації Інтернаціоналу Освіти, відповідальний за університети і наукові дослідження.

«Якщо у них будуть сумніви, громадяни підтримають безкоштовну вищу освіту на референдумі. Це те, про що баварці чітко дали зрозуміти», – наголосив Андреас Келлер.

Плата за навчання не може отримати підтримку більшості – з важливої причини: навчання не повинно залежати від економічного та фінансового становища людини, а має бути відкритим для всіх, хто має здібності до нього».

Черги віддати голос на референдумі

Голосування продемонструвало, що переважна більшість баварців не погоджується з платою за навчання: черги бажаючих віддати свій голос спостерігалися на виборчих дільницях в університетських містах: Мюнхені, Вюрцбурзі, Бамбергу і Ерлангені.

Чи рішенням громадян, чи рішенням парламенту, відміна плати за навчання в Баварії є практично невідворотною.

Зі зміною уряду в Нижній Саксонії, яка разом з Баварією була останньою територією, де стягувалася плата за навчання, відміна цього тягаря для студентів у всій Німеччині виглядає цілком досяжною.

Інтернаціонал Освіти: мають бути введені програми фінансової допомоги

«Інтернаціонал Освіти і його членські організації переконані, що вища освіта повинна бути однаково доступною для всіх, виходячи з їх здібностей», – заявив Генеральний секретар Інтернаціоналу Фред ван Левен.

Він підкреслив, що «обов’язком держави є заохочення і гарантування права на вищу освіту шляхом забезпечення державного фінансування, достатнього для покриття всіх витрат на освіту. Фінансування вищої освіти є найбільш справедливим шляхом державного фінансування за рахунок прогресивної системи оподаткування».

«Введення і збільшення плати за навчання у вищих навчальних закладах призводять до зростання боргів студентів», – додав ван Левен. Це має негативні соціально-економічні наслідки, оскільки високий рівень заборгованості впливає на рішення студентів займатися соціально значущими, але низькооплачуваними професіями.

Тому, для Інтернаціоналу Освіти, основною формою прямої фінансової допомоги студентам, повинні бути гранти, що базуються на потребах та включають кошти на життя.

«Плата за навчання не повинна стягуватися зі студентів», – зазначив Ван Левен, – «там, де вона існує, уряди повинні поступово знижувати її з кінцевою метою її повної відміни у всіх секторах вищої освіти. Програми фінансової підтримки студентів повинні надавати можливості всім кваліфікованим особам здобути вищу освіту».


Міжнародний відділ ЦК Профспілки
(використано матеріали сайту – Інтернаціоналу Освіти)

Схожі публікації


Догори