Іспанія: скарга до Європейської Комісії проти впровадження реформ

Іспанія: скарга до Європейської Комісії проти впровадження реформОдна із членських організацій Інтернаціоналу Освіти в Іспанії, Профспілка працівників освіти Іспанії (FECCOO), направила скаргу до Європейської Комісії щодо тексту майбутнього Органічного закону про підвищення якості освіти (LOMCE).

Цей закон передбачає внесення фундаментальних змін до діючого Основного закону про освіту (LOE, 2006), який вступив в силу вже більше шести років тому. FECCOO вважає, що деякі положення законопроекту порушують законодавство ЄС.

Зокрема, Профспілка ставить під сумнів відповідність конституції країни статей LOMCE, що стосуються:

– гендерних аспектів в освіті;
– викладання релігії, соціальних і суспільних цінностей;
– найму спеціалістів з мов.

На думку профспілки, застосування статей, що регулюють ці питання, суперечить принципу рівності, закріпленому в Конституції Іспанії та європейському праві.

Скорочення на кожному рівні освіти

FECCOO також звертає увагу на скорочення викладацького складу в результаті зменшення кількості предметів. Тисячі робочих місць було скорочено на кожному освітньому рівні, а умови праці працівників освіти погіршились.

Тільки з січня 2012 до січня 2013 року кількість вчителів скоротилася на 24 957 осіб. У порівнянні з 2010 роком, Іспанія втратила майже третину своїх освітніх ресурсів, відбулось скорочення бюджету на понад 6,3 млрд. євро.

Крім того, в умовах рецесії та економічної кризи, плата за навчання в університетах зростає, в той час, як критерії для отримання грантів та надання допомоги на наукові дослідження стають жорсткішими.

Інтернаціонал Освіти: подолання кризи має життєво важливе значення

«Державна освіта в Іспанії під загрозою», наголосив генеральний секретар Інтернаціоналу Освіти Фред Ван Левен. «Має відбутися обговорення і всеохоплюючий діалог з освітянами для аналізу реальних проблем в секторі і пошуку найбільш прийнятних рішень».

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори