Сила профспілки – у єднанні та вмінні захищати

У кінці листопада на базі Білейківського ліцею Козелецької селищної ради відбувся спільний семінар – навчання голів профспілкових організацій закладів освіти Деснянської, Козелецької, Остерської, Кіптівської громад на тему «Шляхи зміцнення профспілкової організації, як основи діяльності Профспілки».

Тема, яка була запропонована  профспілковим лідерам громад для навчання невипадкова. У профспілок існує нагальна потреба в змінах. Нашим профспілковим організаціям закладів освіти громад також необхідно змінюватися, щоб адаптуватися до середовища, яке постійно ускладнюється і буде змінюватися ще швидше. Потрібно, щоб профспілкові організації перетворилися в ефективні і динамічні організації, які б оперативно реагували на виклики сьогодення.

Звичайно, це не означає, що у будь-якій нашій профорганізації в її нинішньому вигляді справи йдуть погано. Це означає, що нам всім разом варто подумати над тим, як і що можна покращити. 

Про роботу первинної профспілкової організації громад щодо мотивації профспілкового членства в навчальних закладах, необхідних змін підходів до діяльності профспілкових організацій закладів освіти, зміцнення організаційної структури та вдосконалення фінансової роботи проінформувала голова первинки Надія Бобруйко. Крім того, вона зупинилася на інформаційній роботі, звернула увагу на те, що відсутність достатньої інформації про роботу профспілкової організації створює враження про її бездіяльність, що породжує вихід працівників з профспілки.

Учасники семінару   мали можливість ділитися досвідом, висловлювати власні думки та бачення різноманітних ситуацій: як відповідати на незручні питання спілчан, чому люди довіряють або не довіряють профспілковому лідеру та організації, як викликати потрібну реакцію, чому мотивація може не працювати та ін.

На початку роботи семінару  дуже цікаву і змістовну  екскурсію закладом освіти провела директор ліцею Світлана Бобровник. Вона познайомила присутніх з сучасною матеріально-технічною базою, продемонструвала новітні навчальні аудиторії та місця для дозвілля дітей, надсучасне укриття, яке було за короткий час відремонтовано завдяки програмі ЮНІСЕФ. 

Поділилася досвідом співпраці з профспілковим комітетом закладу освіти. У своєму виступі Світлана Миколаївна наголосила на тому, що профспілка і роботодавець – соціальні партнери, які взаємодіють з метою вирішення виникаючих проблем як в соціальній, та і у виробничій сфері. І правильно вибудована співпраця з профспілками   надає серйозну підтримку в роботі.

Психолог ліцею Віра Рогова  ознайомила учасників семінару з проектом «Розбудова стійкої системи громадського здоров’я» та провела тренінг за програмою Центру психоматичної медицини «Зцілення душі і тіла» ( автор – американський психіатр Джейм Гордон).

У семінарі взяла участь заступник начальника управління освіти, культури, сім’ї, молоді та спорту Козелецької селищної ради, начальник відділу освіти Людмила Сенченко.

У підсумках роботи семінару профспілкові лідери наголошували, що  для досягнення успіху спілчани-освітяни повинні єднатися та триматися разом, знати свої права, вміти ними користуватися та відстоювати.

 

Надія Бобруйко, 

голова ППО Козелецької, Деснянської, Остерської, Кіптівської громад 

Профспілки працівників освіти і науки України

 

Схожі публікації


Догори