Сторонам соціального діалогу Козелеччини є над чим працювати

24 лютого 2017 року в приміщенні Козелецької гімназії №1 відбулося спільне розширене засідання колегії відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації та пленуму комітету Козелецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

У цьому заході взяла участь Віра Жидкова – заступник голови Козелецької райдержадміністрації, Євгенія Кузнєцова – спеціаліст відділу освіти Деснянської селищної ради, Жанна Булах – спеціаліст відділу освіти Кіптівської сільської ради.

На спільне засідання колегії і пленуму були запрошені члени комітету районної організації, голови первинних профспілкових організацій, члени колегії відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації, керівники освітніх установ району.

На розширеному засіданні розглядалися питання:

– роботу груп продовженого дня в школах району;

– стан виконання Угоди між відділом освіти Козелецької райдержадміністрації на 2012-2020 роки, відділом освіти Деснянської селищної ради, Кіптівської сільської ради на 2016-2020роки та Козелецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України за 2016 рік;

– делегування до Громадської ради.

Із першого питання виступила Валентина Корнієць – методист Козелецького відділу освіти.

Про стан виконання положень Угоди між відділами освіти в Козелецькому районі і Козелецькою районною організацією Профспілки розповіла Надія Бобруйко – голова районної організації Профспілки та Володимир Ткаченко – начальник відділу освіти Козелецької районної державної адміністрації, Євгенія Кузнєцова – спеціаліст відділу освіти Деснянської селищної ради, Жанна Булах – спеціаліст відділу освіти Кіптівської сільської ради.

Голова районної організації у своїй доповіді акцентувала увагу на тому, що угоди, які укладені в районі, є одним із основних стратегічних нормативних документів соціального партнерства для реалізації професійних, трудових, соціально-економічних інтересів, прав і гарантій членів Профспілки.

Застосування колективно-договірного регулювання на місцях сприяли вирішенню питань, які виникали у працівників з оплатою їхньої праці, в трудових відносинах з роботодавцями, врегулювання часу відпочинку, охорони праці та оздоровлення спілчан, їх духовного розвитку.

Колективними договорами охоплено 98,9% загальної чисельності працюючих, по області – 99,8%. Важливого значення набули колективні договори у сільських дошкільних закладах району.

Важливими напрямом є ведення соціального діалогу і укладання Угод на рівні об’єднаних територіальних громад – Деснянської, Кіптівської та новоствореної Остерської.

І в доповіді голови районної організації Профспілки, і в доповідях керівників відділів освіти в районі особлива увага приділялася виконанню норм законів у галузі освіти, що стосуються соціально-економічних гарантій прав та інтересів працівників.

На пленумі зазначалося, що великого значення в питаннях захисту прав та інтересів спілчан щодо трудового законодавства набули домовленості сторін по наданню додаткових пільг працівникам.

Районна організація Профспілки, виконуючи пункти положення Угоди «Нормування і оплата праці», здійснює громадський контроль за дотриманням законодавства про оплату праці, спрямовує свою діяльність на забезпечення громадського контролю за виконанням вимог з охорони праці та здоров’я членів Профспілки.

Велика увага приділяється питанням, які стосуються задоволення духовних інтересів працівників галузі.

Водночас, через недостатній рівень фінансування мають місце випадки несвоєчасної виплати відпускних,  допомоги на оздоровлення допоміжному персоналу, надбавок за престижність праці, низький відсоток винагороди за сумлінну праці педагогічним працівникам тощо.

В обговоренні доповіді взяли участь Тамара Вульвач – голова первинної профспілкової організації Козелецької гімназії №1, Ірина Куран – директор Остерської гімназії, інші члени комітету, Віра Жидкова – заступник голови Козелецької РДА.

За результатами розгляду двох питань порядку денного учасниками спільного розширеного засідання були прийняті конкретні рішення.

Щодо делегування до Громадської ради, то одноголосно було прийнято рішення аби у Громадській раді при Козелецькій РДА інтереси спілчан представляла Надія Бобруйко – голови Козелецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України.

 

Козелецька районна організація Профспілки, 

Чернігівська область

Схожі публікації


Догори