Захист прав та інтересів освітян. Козелецький досвід

16 березня 2018 року був проведений семінар-навчання голів первинних профспілкових організацій Козелецької районної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Навчання розпочалося з огляду змін, що відбулися в діяльності профспілкового руху в процесі децентралізації влади в районі.

Учасники семінару обговорили назрілі питання в роботі профорганізацій в об’єднаних територіальних громадах, зокрема щодо збереження їх галузевого принципу.

Питання, які були запропоновані для розгляду в подальшій роботі, – реорганізація навчальних закладів: що повинен знати працівник, профактив,  роботодавець та колдоговір – інструмент колективного захисту прав працюючих – мали на меті забезпечити знаннями, які б допомагали профспілковому  лідеру вирішувати реальні життєві проблеми. Так ми зможемо отримати нового, якісно підготовленого профспілкового фахівця. І саме такий лідер буде одним із факторів створення й підтримки привабливого іміджу профспілок у свідомості громадян для зміцнення їх авторитету і впливу.

Мета семінару – навчити профспілковий актив на законодавчому рівні захистити своїх спілчан від тих порушень, які, на жаль, досить часто доводиться спостерігати зі сторони роботодавців. Забезпечити дотримання трудових, соціально-економічних прав та інтересів працюючих, створення їм належних умов роботи, організовувати співпрацю з керівниками  закладів на принципах партнерства та соціального діалогу.

У ході роботи по розгляду теми «Реорганізація навчальних закладів: що повинен знати працівник, профактив, роботодавець» було висвітлено сам процес: як відбувається реорганізація навчального закладу, чи завжди при цьому відбувається звільнення працівників, які додаткові права при скороченні працівників мають члени профспілки, коли працівників повинні повідомити про проведення реорганізації закладу, скороченні тощо.

Крім того, було розглянуто послідовність дій при реорганізації навчальних закладів та звільнення у зв’язку з цим працівників.

Головам первинок, керівникам закладів освіти району були надані пам’ятки-зразки протоколів засідань профкому, накази по школі щодо правильності оформлення документів під час проведення  реорганізації та скорочення кількості працівників у колективі.

Не менш важливе питання, яке розглядалося на семінарі, - це організація громадського контролю профспілками за дотриманням роботодавцем законодавства про працю через виконання колективного договору.

Загалом, у профорганізація Деснянської, Кіптівської, Остерської територіальних громад укладено 20 колективних договорів на 2017-2020 роки, якими охоплено більше 500 працівників освітніх закладів.

В усіх колективних договорах враховано основні положення Галузевої угоди між Міністерством освіти і науки України та ЦК Профспілки працівників освіти і науки України, обласної угоди, колективних договір між відділами освіти громад і первинними профспілковими організаціями громад в частині забезпечення зайнятості, оплати й охорони праці, гарантії діяльності профспілки. Крім того, передбачено додаткові, порівняно з чинним законодавством і угодами,гарантії, соціально-побутові пільги тощо.

Розпочато роботу по укладенню колективних договорів і в навчальних закладах Козелецької територіальної громади. Учасники семінару не оминули увагою й питання мотивації профспілкового членства та аспектів організаційної роботи в первинках.

Надія Бобруйко, 

голова Козелецької районної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори