V Пленум Кіровоградського обласного комітету Профспілки

7 грудня 2023 року в змішаному режимі: онлайн та в Малому залі ФПО відбувся V Пленум Кіровоградського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

Розпочали засідання з подяки нашим профспілковим організаціям, всім освітянським колективам області хто щоденно своїм першочерговим завданням вважає допомогу ЗСУ, волонтерську діяльність, підтримку і турботу за внутрішньо переміщеними особами, особливо дітьми які втратили свої домівки, допомогу тим членам Профспілки та їх сім’ям хто постраждав у нашій визвольній боротьбі і звичайно хвилиною мовчання вшанували всіх хто віддав своє життя за свободу та незалежність України.

Головним на порядку денному стояло питання «Про співпрацю виборних органів обласної організації Профспілки з органами місцевого самоврядування, управління освітою та контролюючими державними органами у сфері трудових відносин щодо забезпечення прав та гарантій членів Профспілки». Стан справ з даного напрямку роботи висвітлив С.Ю. Петров – голова обласної організації Профспілки.

Зокрема, в доповіді було наголошено на наступних аспектах діяльності:

  • там де є порозуміння, взаємоповага, соціальний діалог там, як правило, сторони знаходять спільне рішення на користь працівників галузі та освітянського колективу;
  •  наше завдання на пленумі виробити чіткий алгоритм дій, який дозволить, незважаючи на цей складний період історії нашої держави, захистити законні права та гарантії освітян та студентської молоді – і в першу чергу членів Профспілки, виходячи з реалій сьогодення сприяти створенню безпечних та нешкідливих умов праці та отриманню заробітної плати достатньої для забезпечення елементарних потреб людини;
  • на необхідності спрямовувати роботу профспілкових організацій на цільове використання освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти та інших закладів, які забезпечують здобуття повної загальної середньої освіти, у повному розмірі, не допускаючи її штучної економії.

На засіданні пленуму було здійснено аналіз видатків на освітню галузь у Державному бюджеті на 2023 рік, перспективи функціонування галузі у наступному 2024р., використання коштів освітньої субвенції, неправомірне утворення її залишків, що призвело до погіршення показників у поточному році щодо оплати праці в повному обсязі, зокрема виплати надбавок за престижність педагогічної праці переважно у мінімальному розмірі (5% до посадового окладу у 22 ТГ), виплати грошової винагороди педпрацівникам в розмірах що значно нижче норми передбаченої у Галузевій, обласній угодах та колективних договорах закладів освіти, незабезпечення в ряді ТГ (а саме в 6 громадах) обов’язкового фінансування роботодавцем щорічних медичних оглядів та ін.

Враховуючи інформацію з місць, було зазначено про наявність соціального діалогу та співпраці в більшості територій області як на рівні органів місцевого самоврядування так і з керівниками органів управління освітою, вирішення шляхом звернень та перемовин переважної більшості проблемних питань які виникали в освітянських колективах.

У ході обговорення доповіді практичним досвідом співпраці на місцях та щодо шляхів удосконалення нашої роботи у цьому напрямку поділилися Л.Н. Цесарська – голова Бобринецької об’єднаної організація Профспілки, Т.І. Мельник – голова Знам'янської міської організації Профспілки, Євген Шаповал – голова первинної профспілкової організації студентів Центральноукраїнського національного технічного університету.

З інформацією щодо співпраці з обласною організацією Профспілки у вирішенні проблемних питань, її результативності, та щодо новацій і позитивних змін у роботі Служби виступила на пленумі О.Ю. Крайносвіт, начальник відділення ННСП у Кіровоградській області.

У підсумку учасники пленуму схвалили наступне:

Розуміючи надскладну економічну ситуацію в державі, спричинену військовою агресією російської федерації, ми безумовно підтримуємо необхідність збільшення видатків на безпеку і оборону, фінансування соціальних програм, зокрема на виплату пенсій, надання субсидій та допомоги малозабезпеченим родинам, виплати внутрішньо переміщеним особам, створення бюджетного Фонду ліквідації наслідків збройної агресії.

При цьому профспілкова позиція ґрунтується на необхідності виконання норм законодавства в частині фінансування освіти, яка є інвестицією в людський потенціал, сталий розвиток суспільства і держави, з метою майбутнього відновлення економіки держави, розвитку людського капіталу.

Крім дотримання норм чинного законодавства – обов’язковий контроль за виконанням положень колдоговорів, внесення до них змін по-перше: які конкретизують терміни і розміри доплат, виплат, винагород та ін. і по-друге: норм вище чинного законодавства для членів Профспілки, як мінімум тих що передбачені Галузевою та обласною угодами.

І нарешті не менш важливе – налагодження взаємовідносин з органами місцевого самоврядування та управління освітою за рахунок безпосередньої участі профлідерів та профактиву в колегіальних органах цих інституцій, направлення звернень, запитів, листів лише в письмові формі з відповідним реагуванням в зазначені терміни, зокрема щодо виділення видатків у місцевих бюджетах на освіту, в т.ч. на оплату праці в повному обсязі.

 

Кіровоградський обласний комітет Профспілки

Схожі публікації


Догори