У КПІ відкрили перше в Україні смартукриття для студентів CLUST SPACE

25 січня 2024 році в Центральній бібліотеці КПІ ім. І. Сікорського відбулося офіційне відкриття smart shelter CLUST SPACE – першого в Україні багатофункціонального укриття для студентів. Захід відбувся за участі представників держави, освіти, бізнесу та громадських ініціатив.

CLUST SPACE – це унікальний проєкт, який поєднує в собі безпечне укриття та сучасний коворкінг. Його мета в тому, щоб забезпечити безперервний освітній процес під час війни, а також стати платформою для зустрічі талановитої творчої молоді з бізнесом, оскільки цей простір продовжуватиме функціонувати й після перемоги.

«CLUST SPACE – це не просто точкове рішення проблеми навчання під час війни, а системна робота з розвитку студентства. Цей проєкт насправді став відповіддю на велику кількість поточних запитів суспільства і він є унікальним безпековим рішенням, яке можна перенести на інші регіони України і за її межі також», – коментує Руслан Тимофєєв, ініціатор проєкту CLUST SPACE, підприємець, засновник венчур білдера CLUST і СЕО венчурного фонду Adventures Lab.

Перший smart shelter CLUST SPACE побудували в Центральній бібліотеці КПІ ім. І. Сікорського. Раніше в цьому підвальному приміщенні було одне з книгосховищ бібліотеки. Сьогодні це 600 м2 сучасного багатофункціонального простору, яке трансформується під потреби студентства – тут можна читати лекції, проводити конференції, презентації, хакатони або використовувати як коворкінг для навчання чи іспитів. Окрім загального оупен спейсу, в просторі є великі переговорки та кімнати для онлайн-зустрічей, читацькі зали, кафетерій, ігрова зона, душові кабіни та інклюзивні вбиральні.

Як укриття простір може вмістити близько 500 людей. Уся інфраструктура, зокрема вентиляційна система, розрахована на тривале перебування за часів небезпеки. «Безпека є вкрай важливою умовою для забезпечення освітнього та наукового процесів у воєнний час. Тому облаштування в Київській політехніці безпечного і комфортного простору smart shelter CLUST SPACE, в якому креативна спільнота зможе створювати інновації світового рівня, має велике значення не лише для університету, а й для країни.

Будівництво CLUST SPACE тривало близько 5 місяців і коштувало $400 000, оскільки у подібного простору є багато архітектурних вимог. Зокрема – вентиляційна система, яку довелося повністю оновлювати, броньоване скло, акустичні панелі, автономне живлення, безбарʼєрність тощо. Усе це стало можливо реалізувати завдяки підтримці партнерів. Головним донором проєкту CLUST SPACE виступила компанія Freedom Holding Corp. Також проєкт підтримали Міністерство освіти та науки України, ДСНС, КМДА, БФ Свічадо та Usyk Foundation.

 

За матеріалами сайту НТУУ «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського»

Схожі публікації


Догори