Захист інтересів членів Профспілки передусім

21 лютого 2024 року у Львівському Будинку вчених відбулося чергове  засідання Президії Львівської обласної організації профспілки працівників освіти і науки України. 

Голова обласної організації Профспілки Марія Яцейко доповіла членам президії інформацію про заходи, що були проведені з початку 2024 року – зустрічі, засідання, переговори із центральними органами профспілки, представниками органів влади на місцях.

Члени президії обговорили ряд важливих питань:

  • про роботу обласної організації Профспілки щодо підвищення заробітних плат працівників закладів та установ освіти у 2024 році;
  • про результати розгляду Секцією вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти та здобувачів освіти законопроєктів України у сфері вищої,  фахової передвищої  освіти в рамках проголошеної Урядом реформи вищої освіти;
  • про  планування заходів на перше півріччя;
  • про підготовку до проведення звітно-виборної кампанії в організаційних ланках Львівської обласної організації Профспілки у 2024-2025 роках та інші питання поточної роботи.

В умовах військової агресії росії проти України вкрай важливо зберегти життєздатність освітньої галузі та кадровий потенціал закладів освіти, мотивацію до праці педагогічних працівників з метою надання якісних освітніх послуг здобувачам освіти. Виборні профспілкові органи всіх рівнів при формуванні місцевих бюджетів на 2024 рік вживали заходів для забезпечення належних видатків  на освіту, у  тому числі на виплату повної та своєчасної заробітної плати. 

Заступник голови обласної організації Профспілки Мар’ян Калин зазначив, що нарахування заробітних плат працівникам закладів та установ освіти за січень 2024 року відбулось уже із збільшеними розмірами мінімальної заробітної плати та підвищеного розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки, а також  детально проаналізував мінімальний відсоток надбавки за престижність педагогічної праці у січні 2024 року у порівнянні з груднем 2023 року.

Роман Колодій, голова первинної профспілкової організації працівників Національного університету «Львівська політехніка», розповів про результати розгляду Секцією вищої, фахової передвищої, професійно-технічної освіти та здобувачів освіти законопроєктів України у сфері вищої,  фахової передвищої  освіти в рамках проголошеної Урядом реформи вищої освіти та ознайомив членів президії із прийнятим на засіданні зверненням до органів влади.

Про прийом на облік нових первинних профспілкових організацій та зміни у складі ради, планування заходів обласною організацією Профспілки, нагородження профспілкового активу доповіла завідувачка відділу організаційної та інформаційної роботи Галина Долішня.

Ганна Березовська – завідувачка фінансового відділу, повідомила членам президії про надання цільової благодійної допомоги членам профспілки та членам їх сімей, які постраждали внаслідок воєнних дій – загинули, були поранені чи зникли безвісти. Водночас визначено допомогу для членів профспілки, майно яких постраждало внаслідок ракетних обстрілів міста Львова.

Наголошено на необхідності фінансової підтримки будівництва другого корпусу пансіонату «Пролісок» у Трускавці. Кожен, хто оздоровлюється тут, оцінює комфорт  відпочинку і обслуговування та можливість попрацювати в освітньому хабі «Освіта без обмежень», використовуючи доступ до комп'ютерів, що знаходяться в пансіонаті. Завершення будівельних робіт дасть можливість не тільки удвічі збільшити кількість відвідувачів, але й розширити базу медичного обслуговування.

Активну участь в обговоренні питань взяли: Ірина Бродик, Ганна Вакар, Ярослава Кобиця, Юліан Бек, Степан Бурбан. 

 

Львівська обласна організація Профспілки 

Схожі публікації


Догори