ІV пленум Кіровоградського обласного комітету Профспілки

2 травня 2024 року відбувся ІV Пленум Кіровоградського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України.

На порядку денному було розглянуто наступні питання:

  • колективний договір – як основний інструмент регулювання трудових відносин та забезпечення додаткових прав та гарантій членів Профспілки.
  • звітно-виборна кампанія в організаційних ланках обласної організації Профспілки.
  • підготовка до 22-ї обласної звітно-виборної конференції Профспілки, порядок обрання делегатів та формування обласного комітету Профспілки, перелік основних документів конференції.

Під час розгляду першого питання голова обласної організації Профспілки Сергій Петров ознайомив присутніх з аналізом виконання колдоговорів в закладах освіти області, обговорено проблемні моменти співпраці соціальних партнерів, реальну ситуацію щодо видатків на освіту у місцевих бюджетах, визначені напрямки удосконалення цієї роботи.

Учасники зібрання визнали діяльність виборних профорганів на місцях щодо контролю за виконанням колективних договорів, зокрема в частині забезпечення додаткових прав та гарантій членів Профспілки такою що в переважній більшості не забезпечує в повній міри соціально-економічний захист спілчан і потребує доопрацювання та удосконалення на принципах дієвої співпраці сторін колдоговору, відповідних місцевих територіальних громад, та їх депутатських корпусів.

Водночас відзначили позитивну практику роботи сторін соціального діалогу, а саме виборних профспілкових органів та органів управління освітою за сприяння ТГ низки територій, зокрема Бобринецьку, Голованівську, Побузьку, Помічнянську, Ганинську, Рівненську, Смолінську ТГ, Знамянську та Кропивницьку МТГ щодо передбачення достатньо високих показників у КД закладів освіти даних територій.

Серед першочергових напрямків покращення цієї роботи: домагатися передбачення у колдоговорах максимальних норм (або близьких до максимальних) з огляду на можливості бюджетів територіальних громад, додаткових надходжень, переглядів їх з метою ефективного використання коштів, справедливого та раціонального використання на першочергові пріоритетні цілі, зокрема на освіту тощо, як то зобов’язує Бюджетний кодекс України.

На засіданні пленуму учасники пленуму заслухали та обговорили інформацію про звітно-виборну кампанію в організаційних ланках обласної організації Профспілки у відповідності до положень Статуту Профспілки та безпекових умов під час воєнного стану. Одночасно присутніх ознайомили з порядком обрання делегатів, формуванням виборних профспілкових органів, переліком основних документів на звітно-виборні збори та конференції.

Юрисконсульт обкому Анна Цехмістер ознайомила голів територіальних та первинних профспілкових організацій з актуальними законодавчими змінами, зокрема, щодо надання та оплати різних видів відпусток, в тому числі відпустки у зв'язку з профспілковим навчанням, внесення змін та доповнень до колективних договорів, порядку оформлення відстрочки від мобілізації педагогічним працівникам та повернення на роботу до закладів освіти військовослужбовців після звільнення з ЗСУ.


Кіровоградська обласна організація Профспілки

 

Схожі публікації


Догори