Перспективи ухвалення Трудового кодексу: позиція профспілкової організації освітян

Перспективи ухвалення Трудового кодексу: позиція профспілкової організації освітян14 травня відбулася нарада з головами районних та міських структурних ланок Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України, а також голів первинних профорганізацій вищих навчальних закладів, на якій розглянуто низку важливих питань, ключовим з яких була позиція освітян щодо можливого ухвалення найближчим часом Трудового кодексу України.

На нараді з інформацією щодо цього питання виступили Тетяна Матвеєва – голова Чернігівської обласної організації Профспілки та Олексій Лугина – юрисконсульт організації. Виступаючими було відзначено, що внаслідок послідовних і зважених дій представників профспілок у проекті Трудового кодексу збережено соціально спрямовані норми Кодексу законів про працю України і повноваження профспілок у сфері захисту трудових прав працівників. Водночас, на всіх етапах роботи над проектом Трудового кодексу предметом суперечностей залишалися низка положень стосовно права на участь працівників в управлінні підприємством, гарантій працівникам під час страйку, контролю та нагляду за дотриманням трудового законодавства та ін.

Незважаючи на складний переговорний процес, представниками профспілок відхилено спроби роботодавців:

– значно скоротити кількість підстав звільнення члена профспілки, що мають погоджуватися з профкомом;

– включити до складу мінімальної зарплати доплати і надбавки;

– виключити норми, що передбачають встановлення тарифної ставки робітника першого розряду в розмірі, що перевищує мінімальну заробітну плату;

– відмовитись від чіткого визначення відповідальності роботодавців за затримку зарплати та багато іншого.

Однак, не зважаючи на значні досягнення в переговорному процесі, профспілкову громаду не полишає стурбованість тим, щоб документ було ухвалено саме в тій редакції, яку підготував профільний комітет Верховної Ради України.

На нараді обласної організації Профспілки також було розглянуто ще одне вкрай актуальне питання – проведення оздоровчої кампанії влітку 2012 року. Так цього року понад 200 дітей спілчан матимуть змогу відпочити та оздоровитися на березі Чорного моря у таборі «Чемпіон» (м. Скадовськ).

Не залишилось поза увагою і питання репрезентативності районних і міських організацій Профспілки. Було вирішено активізувати цю роботу і завершити необхідні процедури якомога скоріше.

Віталій Копиш,
Чернігівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори