Розпочато навчання в системі профспілкової освіти Чернігівської обласної організації

Розпочато навчання в системі профспілкової освіти Чернігівської обласної організації20 серпня вперше у новому 2015-2016 навчальному році проходив семінар голів районних та міських організацій. Спочатку відбулося засідання президії комітету обласної організації Профспілки за участі голів районних та міських організацій Профспілки. На порядок денний президії було винесено питання «Про колективні дії на захист соціально-економічних прав та інтересів працівників».

З інформацією виступила Тетяна Матвеєва – голова обласної організації Профспілки. Вона зробила аналіз розвитку колективного трудового спору між спільним представницьким органом об'єднань профспілок і Кабінетом Міністрів України та спільним представницьким органом сторони роботодавців на національному рівні, який було зареєстрованого розпорядженням Національної служби посередництва і примирення від 30.04.2015 року.

Доповідач наголосила, що за результатами роботи примирної комісії фактично залишилися невирішеними основні соціально-економічні вимоги СПО об’єднань профспілок, зокрема щодо внесення на розгляд Верховної Ради України законопроекту про підвищення з 1 липня, 1 грудня 2015 року розміру прожиткового мінімуму і мінімальної заробітної плати та прийняття постанови Уряду про збільшення посадового окладу (тарифної ставки) працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки.

За підсумками роботи примирної комісії Спільним представницьким органом об’єднань профспілок прийнято рішення щодо подальших дій профспілок. Зокрема, галузевим профспілкам пропонується внести на розгляд колегіальних органів питання щодо вступу в колективний трудовий спір на галузевому рівні та організації страйкових комітетів з метою проведення попереджувальних акцій протесту. У зв’язку з складною ситуацією у фінансуванні галузі організаційні ланки обласної організації повинні визначитися щодо подальших колективних дій на захист соціально-економічних прав та інтересів членів Профспілки.

В обговоренні доповіді взяли участь голови районних, міських організацій, члени президії, які одностайно визначилися в подальших діях Профспілки.

Одноголосно рішенням президії була прийнята пропозиція ЦК Профспілки працівників освіти і науки України вступити в колективний трудовий спір з Міністерством освіти і науки України, а також рекомендовано висунути наступні вимоги:

– вжити заходів для ліквідації заборгованості по заробітній платі працівникам освітньої галузі;

– вжити заходів по збільшенню освітньої субвенції з метою фінансування заробітної плати працівникам освіти у 2015 році у повному обсязі та у зв’язку із зміною вартості енергоносіїв та комунальних послуг;

– при розробці проекту Закону України «Про освіту» зберегти гарантії для працівників освіти, передбачені ст. 57 діючого Закону України «Про освіту».

Після засідання президії розпочалося навчання. Юрисконсульт обкому Профспілки Олексій Лугина ознайомив голів організаційних ланок з законопроектом під № 2983 «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», який було прийнято 14 липня цього року без попередніх консультацій та обговорення з громадськістю та профспілками.

Водночас він підкреслив, що прийняття цього законопроекту у першому читанні спричинило різке невдоволення профспілкових організацій, оскільки документ запроваджує значні обмеження реєстрації профспілок, його норми вносять зміни у порядок створення та організації діяльності профспілок, порушують засади внутрішньої демократії.

Федерація профспілок України вживає заходів щодо недопущення прийняття зазначеного законопроекту в редакції першого читання. Зокрема, робочою групою спільного представницького органу об’єднань профспілок напрацьовано свої пропозиції для парламентських комітетів, де законопроект готується до другого читання.

Також Уповноважений Верховної Ради України з прав людини пропонує народним депутатам врахувати висловлені СПО об’єднань профспілок та Секретаріатом Уповноваженого Верховної Ради з прав людини зауваження і пропозиції до цього законопроекту при його підготовці до другого читання.

Наступним питанням семінарського заняття стало роз’яснення Тетяною Матвеєвою та обговорення учасниками семінару Закону України № 1701-VII у редакції від 26.05.2015 року «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів». Присутні також ознайомилися з листом Міністерства юстиції України за результатами розгляду до нього звернення Федерації профспілок України щодо цього Закону.

Також присутні ознайомилися із відповідями від Кабінету Міністрів, Міністерства фінансів, галузевого Міністерства на звернення комітету обласної організації Профспілки щодо фінансування галузі області та перспективи виплати заробітної плати.

У ході семінару були обговорені тези виступу голови обласної організації Профспілки на обласній серпневій конференції працівників освіти.

Ніна Дудка, заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки


Розпочато навчання в системі профспілкової освіти Чернігівської обласної організації Розпочато навчання в системі профспілкової освіти Чернігівської обласної організації

Схожі публікації


Догори