Контроль і дисципліна – поняття вічні і для профспілок

Контроль і дисципліна – поняття вічні і для профспілокКонтроль та перевірка діяльності своїх структур, майнових підрозділів покладено в основу успішного функціонування Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки, який за словами члена президії цієї організації Ярослави Гапонюк, запровадила і дотримується в своїй роботі обласний галузевий профлідер Марія Яцейко.

Засідання президії Львівської обласної Профспілки є теж формою такої роботи.

Перше питання порядку денного: про дотримання відділом освіти Пустомитівської районної державної адміністрації законодавства про освіту і трудового законодавства та здійснення громадського контролю з цих питань, – готували правові інспектори Василь Корчинський та Мирон Малярчин.

Перед цим вони побували в десятках шкіл району, попрацювали в центральній бухгалтерії, інших підрозділах управління освіти, яке очолює сьогодні колишній профлідер району Мирослава Лісна. Їх основне завдання – допомогти працівникам виправити помилки в роботі, надати кваліфіковану юридичну допомогу.

Згодом на засіданні в обласній організації ведеться відверта розмова обох сторін. Тому звична подяка профспілковим юристам за їх фахову працю в структурному підрозділі, яку висловила і роботодавець, і профлідер Пустомитівщини Марія Качмарик не є формальністю, а даниною праці профспілковим юристам, їх знанням.

Зауваження головного доповідача Василя Корчинського щодо укладання трудових угод з молодими спеціалістами лише на рік, щодо погрішностей в юридичному плані у веденні документації чи щодо звітності роботодавців по районній угоді та колдоговорах пп. Лісна та Качмарик могли пояснити, уточнити чи спростувати. У результаті обидва соціальні партнери винесли для себе корисні уроки. Про те, що більш ніж задовільно працює тут і завідувачка відділом, і профлідер свідчить два поважні факти: з району, ближнього до Львова, за останні два роки надійшло лише 4 звернення в обласну галузеву профспілку.

Освітянам Пустомитівщини вдалося створити в райраді своє потужне лобі: 12 освітянських депутатів, серед яких двоє профактивістів. Як наголосила Марія Яцейко, при плануванні бюджету тут не забувають закладати витрати на відряджальні, індексацію та інші додаткові витрати, виплачують їх. Тому Пустомитівський досвід варто вивчити іншим районам.

Щоб не здавалося колегам, що в одному з найбагатших районів, у сенсі надходження коштів до місцевої казни, нині бюджетні галузі живуть приспівуючи, деякі додаткові виплати скорочено, наприклад доплати директорам. Криза нікого не оминула. Дехто в освітянській галузі не завжди хоче розуміти існуючі реалії: буває, безпідставно домагається збільшення різних доплат та виплат.

Цьогоріч у дотаційній Львівській області бракує 236 млн грн на півтора-двомісячну зарплату в галузі та комунальні послуги.

Втім, за словами Марії Яцейко, профспілка, нагадає владі і роботодавцям про необхідність дотримання соціальних стандартів.

Про діяльність пансіонату «Пролісок» і Львівського будинку вчених, які, до честі організації та її лідера, є власністю обласної організації Профспілки освіти і науки України, доповідали керівники Юрій Шевців та Роман Славітич.
Навіть в умовах обмеженого фінансування обидва об’єкти зуміли провести чималі ремонтні роботи завдяки ініціативі, ощадливості і бажанню їх очільників знайти вихід з ситуації.

Відремонтовано дах, підлогу, проведено реставрацію залів, вікон внутрішнього двору в такій пам’ятці архітектури, як Львівський будинок вчених. Витрати понесли за будматеріали, самі працівники доклалися до ремонту безкоштовно. Тому профорганізація небезпідставно порушила питання про преміальні цим самовідданим трудівникам. Допомогла в дизайнерських роботах Львівська академія мистецтв.

Попри існуючу ощадливість, на думку заступника голови ревкомісії обласної організації Профспілки Івана Паралюха, треба знайти спосіб, як ще економити у витратах електроенергії, які за рік сягають 72 тисячі гривень, а опалення цієї будівлі тягне на всі 96 тисяч гривень.

Древню історію цієї пам’ятки архітектури, оживляють нині не лише зразкові дитячі колективи «Горличка», «Цьомочки», котрі тут займаються і відомі в різних куточках світу, навіть президентам, які побували на їх концертах, а й впровадження нових сучасних технологій популяризації об’єкта – пам’ятки історії та архітектури.

Цьогоріч запрацювали Інтернет-сторінка Будинку вчених, яка дає повну інформацію для потенційних клієнтів та екскурсантів. Таким чином об’єкт входить в нові менеджерські проекти.

Щороку завдяки енергії, креативності Юрія Шевціва та підтримці голови та активу обласної організації Профспілки працівників вчительський пансіонат «Пролісок» набирає нових стартів. Відремонтовано кімнати, коридори, обладнано масажний кабінет, добудовано харчоблок. Оновили меблі, постільну білизну, впорядкована територія, до послуг клієнтів – інтернет-мережа, що має не кожен санаторій в курортному Трускавці. Наступного року запрацює медкабінет із лазером чи магнітотерапією та послугою фітотерапії.

На засіданні президії також обговорили ідею Марії Яцейко щодо малих добудов на орендованій і прилеглій до пансіонату території. Доброю видалася ідея про нагородження пільговими путівками в пансіонат кращих спілчан – вчителів регіону.

Затишок, смачна кухня, приваблюють у «Пролісок» не лише спілчан цієї галузі. Особливо облюбували пансіонат освітяни Рівненської, Запорізької, Луганської та інших областей.

Львівська обласна організація докладає зусиль, щоб «Пролісок» належно оцінили й спілчани області, змогли поєднати фахові курси з оздоровленням, провели тут сімейний відпочинок. Так що й в сучасних умовах збережене профспілкове майно працює на користь спілчан.

О. Подолян, Львівська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори