На порядку денному – проблеми фінансування

На порядку денному – проблеми фінансування15 лютого 2013 року відбулося засідання президії Одеського обкому Профспілки, на якому розглядалось нагальне питання про стан фінансування навчальних закладів Одеської області у 2013 році.

Президія обкому Профспілки, проаналізувавши інформацію, яка надійшла з усіх регіонів області та вищих навчальних закладів, відзначила, що в більшості навчальних закладів заплановані видатки не забезпечують потребу, а отже, унеможливлюють нормальний перебіг навчально-виховного процесу та дотримання законодавчо визначених трудових, соціально-економічних прав і гарантій працівників освіти.

Станом на 14 лютого 2013 року в 21 регіоні навчальні заклади профінансовані в середньому на 94%. У 19 районах і містах не забезпечена в повному обсязі заробітна плата працівникам освіти.

Найкритичніша ситуація із фінансуванням зарплати у містах Ізмаїлі (70% від потреби), Білгороді-Дністровському (84%), Котовську (87,9%); у Білгород-Дністровському (80%), Кілійському (86,4%), Кодимському (85%), Любашівському (87%) районах.
Додаткова потреба для забезпечення виплати заробітної плати працівникам навчальних закладів, які фінансуються з місцевих бюджетів, складає по області 96448 тисяч гривень.

Фінансове забезпечення вищих навчальних закладів, що фінансуються із загального та спеціального фондів Державного бюджету в 2013 році складає 96,3% від потреби.

Викликає стурбованість те, що й нині Кабінет Міністрів України не вирішив питання щодо підвищення з січня поточного року базового тарифного розряду Єдиної тарифної сітки. Така бездіяльність Уряду призведе до збільшення розриву між мінімальною заробітною платою і законодавчо визначеним розміром І тарифного розряду і відповідно суттєво погіршить рівень оплати праці працівників освіти і науки.

У зв’язку з цим президія обкому Профспілки постановила направити від обкому Профспілки, виборних органів територіальних, первинних профспілкових організацій звернення:

– до місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування з вимогою вжити термінових заходів для передбачення видатків на заробітну плату в повному обсязі;

– Прем’єр-міністру України щодо підвищення базового тарифного розряду Єдиної тарифної сітки до рівня мінімальної заробітної плати.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки

Схожі публікації


Догори