На контролі-соціально-економічний захист членів Профспілки

На контролі-соціально-економічний захист членів Профспілки30 жовтня цього року відбувся ІІ пленум обкому Профспілки. На порядок денний заходу було внесено питання «Здійснення представництва і захисту соціально-економічних прав працівників освіти виборними профспілковими органами Іванівської районної організації Профспілки».

Перед членами обкому Профспілки виступили голова Іванівської районної організації Профспілки Тетяна Панасюк та заступник голови обласної організації Профспілки Любов Корнійчук.

Т.І. Панасюк детально розповіла про роботу виборних профспілкових органів очолюваної нею районної організації Профспілки в усіх аспектах діяльності, поділилася досягненнями, серед яких – збереження доплат та надбавок, захист працівників від звільнення за скороченням штатів тощо.

Райком Профспілки регулярно звертається до органів влади та місцевого самоврядування з метою забезпечення фінансування зарплати в районі. Наразі проводиться робота щодо вирішення питання надання матеріальної допомоги на оздоровлення непедагогічним працівникам закладів освіти у 2015 році та встановлення надбавки за престижність праці педагогічним працівникам на 2016 рік у максимальному розмірі 20%.

Л.Т. Корнійчук проаналізувала стан соціально-економічного захисту працівників освіти не тільки в Іванівському, але й в інших районах та містах Одеської області. Ситуація в регіонах вивчалася в розрізі фінансування освіти, виплати надбавки за престижність педагогічної праці, винагороди за сумлінну працю та зразкове виконання обов’язків, проведення індексації заробітної плати.

Заступник голови проінформувала про всі дії, до яких вдавався обком Профспілки, щоб не допустити закриття закладів післядипломної педагогічної освіти, про співпрацю комітетів Профспілки з районними відділами освіти щодо погашення заборгованості із відшкодування витрат на відрядження тощо. Особлива увага приділялась і соціальному діалогу з органами влади, співпраці з депутатами, роботі з електронними петиціями на сайті Президента тощо.

Виступаючі поділилися власним досвідом роботи та окреслили проблемні питання, які поки що не вдається вирішити. У кожного району чи навчального закладу вони свої, але існує одна спільна для всіх проблема – найнижча в Європі заробітна плата вчителів та викладачів, стрімке зменшення чисельності учнів та студентів, що може призвести до скорочення чисельності вчителів та викладачів у закладах освіти. Галузева Профспілка має активно долучитися до захисту спілчан від звільнення за скороченням штатів та активно виборювати право на гідну заробітну плату.

Служба зв’язків з громадськістю та ЗМІ Одеського обкому Профспілки


На контролі-соціально-економічний захист членів Профспілки На контролі-соціально-економічний захист членів Профспілки

Схожі публікації


Догори