Освітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавку

Освітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавку19 серпня, у день проведення сесії Київради, майже 10 тисяч працівників бюджетної сфери міста Києва виступили з вимогою зберегти 20% муніципальну надбавку.

Рушійним поштовхом для проведення мітингу стало блокування Київради. Адже з 1 серпня 2013 освітяни перестали б отримувати кошти на зазначені виплати. Для виділення додаткових коштів необхідно переглянути бюджет столиці.

Сьогодні ж, незважаючи на спроби заблокувати роботу органу самоврядування київської громади, засідання сесії відбулося. Таким чином, перерозподілених 98,7 млн. грн дозволить відновити виплату стимулюючих надбавок працівникам соціально-культурної сфери. Столичні вчителі протягом трьох місяців отримають додатково 63,5 млн. грн.

«Кожен педагог міг недоотримати від 260 до 360 грн в місяць…Ця сума – це соціальна подушка, яка не дає вчителям перейти за межу бідності», – зазначив голова профспілкової організації освітян столиці Олександр Яцунь.

Він запевнив, що акцію вчителі проводять самостійно, без тиску влади: «З'явилися статті в Інтернет-виданнях про те, що в кожному районі застосовують адмінресурс, ламають вчителів, лікарів, працівників культури через коліно... інструктують, планують створити живий щит, щоб депутати від опозиції не пройшли. Маю вам сказати з усією відповідальністю, що в нашій профспілці таких ганебних явищ немає», – зауважив голова.

«Зарплата у вчителів і так маленька, а якби 20% муніципальну надбавку перестали виплачувати, то жити стало б набагато важче», – сказали вчителі Печерського району міста Києва.

«Ми отримуємо зарплату одну з найнижчих в країні. А у нас хочуть забрати ще й 20% надбавку», – прозвучало від освітян Подільського району.

Прожитковий мінімум складає 1147 гривень, тоді, як оклад молодого спеціаліста всього 1474 гривні, вчителя вищої категорії 1806 гривень.

Звичайно, можливо для чиновників 250-360 грн і не мають великого значення, бо їхні зарплати в декілька разів вищі, ніж учительські. А для педагогів, які приїжджають до школи не на власному авто, а користуються громадським транспортом: як правило, у більшості випадків метро і маршрутка, якраз є значною матеріальною допомогою. Адже якщо порахувати, витрати на транспорт, то протягом місяця вони становитимуть близько 200 грн. А для тих, кому доводиться добиратися додому трьома видами транспорту та працювати по суботах ця сума становить близько 300 гривень.

Олександр Яцунь також підкреслив, що профспілка не підтримує жодну політичну силу і головним її завданням залишається соціально-економічний захист працівників освітньої галузі.

Прес-служба Київської міської організації Профспілки


Освітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавкуОсвітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавку

Освітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавкуОсвітяни столиці відстояли 20% муніципальну надбавку

Схожі публікації


Догори