Дніпропетровськ: розвиваючи соціальний діалог

Дніпропетровськ: розвиваючи соціальний діалогОдним із основних напрямів роботи Дніпропетровського обласного об’єднання профспілок є розвиток соціального партнерства на всіх рівнях: від взаємодії первинки з адміністрацією на підприємстві та координаційних рад профспілок із місцевою владою до реалізації положень регіональної угоди.

З метою вироблення та реалізації державної соціальної і економічної політики, регулювання трудових, соціальних, економічних відносин, збереження стабільності в суспільстві дуже своєчасною стала поява ініційованого профспілками області розпорядження голови обласної державної адміністрації Д. Колєснікова «Про подальше поглиблення соціального діалогу та співпраці між органами виконавчої влади і місцевого самоврядування, організаціями роботодавців та профспілковими організаціями області».

Головними завданнями соціальних партнерів є створення і збереження нових робочих місць, підвищення мінімальної заробітної плати до фактичного прожиткового мінімуму, встановлення розміру базового тарифного розряду ЄТС на законодавчо гарантованому рівні, погашення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств та організацій усіх форм власності, захист життя і здоров`я працівників на робочому місці. Важливим стимулом для розвитку економіки є повернення престижності праці, збереження трудових династій, матеріального і морального заохочення людини праці.

Оцінюючі хід соціального діалогу в області, можна зазначити, що ще ніхто не придумав кращого шляху для вирішення складних життєвих питань ніж соціальний діалог – коли все наболіле вирішується не через протестні акції, а за столом переговорів із владою, профспілками, роботодавцями.

Дніпропетровська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори