Воїни-інтернаціоналісти – активісти профспілкового життя Закарпаття

Воїни-інтернаціоналісти – активісти профспілкового життя ЗакарпаттяЧимало воїнів-інтернаціоналістів Закарпаття, які свого часу брали участь у бойових діях на території Республіки Афганістан, нині працюють у різних галузях нашого краю, зокрема – освітянській.

Голова Закарпатської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Тетяна Повханич розповідає про профактивістів галузі – колишніх воїнів-афганців, яких обрано до складу профспілкових комітетів освітянських осередків, показує матеріали про них.

З жовтня 1985 року до травня 1987 року проходив військову службу в Афганістані колишній заступник командира взводу, старший сержант Ярослав Баранюк – уродженець гірського села Богдан, а нині вчитель Видричанської ЗОШ І-ІІІ ступенів Рахівського району.

У складі мотострілецького підрозділу наш земляк виконував бойові завдання, прикриваючи прохід військових колон від Кабула до Саланга.

Доводилося охороняти аеродром у Баграмі, брати участь у боях під час перехоплення ворожих караванів, зачистки території в гірській місцевості тощо.

В одному з боїв був поранений… І ось уже понад 20 років Ярослав Юрійович Баранюк викладає предмет «Захист Вітчизни» та інформатику у Видричанській загальноосвітній школі, виконує профспілкову роботу.

Очолює профком Синевирської ЗОШ І-ІІІ ступенів у Міжгірському районі інший учасник бойових дій в Афганістані Василь Васильович Субота. Авторитетом і повагою колег по роботі за свою сумлінну працю на освітянській ниві, активну громадську діяльність користуються воїни-афганці: Василь Іванович Опаленик із Стричавської ЗОШ І-ІІ ст. Великоберезнянського району, Володимир Михайлович Ревть з Березівської ЗОШ І-ІІІ ст. Хустського району, Володимир Васильович Сінчак із Зняцівської ЗОШ І-ІІІ ст. Мукачівського району, Карло Карлович Федак із Лозянської ЗОШ І-ІІ ст. Міжгірського району, Георгій Станіславович Матьовка, який працює у Великоберезнянському міжшкільному навчально – виробничому комбінаті, та інші освітяни.

За поданням обкому Профспілки освіти і науки України і клопотанням Закарпатської облпрофради з нагоди 25-ї річниці виведення військ колишнього СРСР з Республіки Афганістан та активну роботу в профспілках 4 воїнів-інтернаціоналістів – активістів освітянського профспілкового життя області відзначено Подякою Голови Федерації профспілок України.

Прес-служба Закарпатської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори