Херсонська ОДА налагоджує діалог з профспілковими організаціями

Херсонська ОДА налагоджує діалог з профспілковими організаціямиЧлени профспілок розуміють, як важливо сьогодні, коли в країні вкрай нестабільна економічна ситуація, не допустити соціального спалаху.

Наразі існує загроза початку проблем з виплатами заробітних плат, тому активісти шукають можливість бути почутими та знайти підтримку від органів влади. Сьогодні обидві сторони працюють над налагодженням конструктивного діалогу.

За їх словами, велике значення мала впроваджена очільником області програма фінансування заробітної плати, яка дозволила закрити всі борги по оплаті праці працівників закладів освіти.

Окрім того, не менш важливий результат мала принципова позиція профспілки працівників освіти, підтримана губернатором Андрієм Путіловим, щодо заборони у примусовому порядку відправляти вчителів у відпустку без збереження заробітної плати. Особливо дієвим це виявилося на районному рівні.

Голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмила Кучерява у своєму виступі наголосила на питанні, що не всі освітяни області знаходяться в однакових умовах.

«Несправедливо, що педагоги 10 районів не отримали надбавку за престижність педагогічної професії – тобто у кожного з кишені держава забрала від 300 до 700 гривень. У місцеві бюджети 2014 року в 13 районах не закладено винагороду за сумлінну працю та зразкове виконання службових обов’язків, а це – ще один посадовий оклад. Яке бажання молодих спеціалістів буде залишитись працювати в цих районах? Який в них буде бюджет на І квартал, що формується з розрахунку 1/12?!»

«Сьогодні ні в якому разі не можна урізати соціальні гарантії. Люди мають отримувати заробітну плату» – наголосив голова облдержадміністрації.

Також він проаналізував ситуацію щодо критеріїв ефективності керівників кожного району області. Так, дотація з обласного бюджету на погашення дефіциту коштів в галузі освіти складає 45 мільйонів гривень. При цьому, у Бериславському районі, де кількість жителів така ж, як у Білозерському, дотація у декілька разів вища. За словами очільника області, існує потреба в тому, щоб бюджетні кошти рівномірно розподілялися на всі сфери. Для цього необхідно налагодити грамотну роботу на рівні керівників районів.

«Економія не має здійснюватися за рахунок заробітних плат. Органи районної влади мають знаходити альтернативні способи вирішення проблем – за рахунок кредитів, субвенцій тощо» – підкреслив Андрій Путілов.

Ольга Ігнатейко,
головний спеціаліст Херсонської обласної організації Профспілки


Херсонська ОДА налагоджує діалог з профспілковими організаціями

Схожі публікації


Догори