Освіта – інвестиція в майбутнє

Освіта – інвестиція в майбутнє21 серпня 2012 року в Херсонському обласному музично-драматичному театрі імені М.Куліша відбулася традиційна серпнева конференція працівників освіти Херсонщини.

Девізом цьогорічного зібрання освітян стали слова: «Освіта – інвестиція в майбутнє».

Активну участь у підготовці та проведенні конференції взяли активісти профспілкового руху. До делегацій всіх районів області було включено голови районних профспілкових організацій.

З особливою увагою присутні слухали виступ голови Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України Людмили Кучерявої.

Голова обкому акцентувала увагу на тому, що обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України налаштована на конструктивний діалог, розвиток партнерських відносин із владою, громадськими організаціями, збереження і укріплення стабільності, цілісності Профспілки.

У виступі зазначено, що продовжується послідовна робота з комісією освіти обласної ради депутатів, безпосередньо з депутатами – освітянами, які беруть участь в профспілкових заходах і виносять на розгляд сесій освітянські питання. Як результат – наша область одна з тих в Україні, де забуте таке ганебне явище, як затримка виплати зарплати протягом навчального року, матеріальної допомоги на оздоровлення при виході у відпустку.

Профспілкові лідери обласної організації Профспілки входять до складу рад, комітетів, колегій, комісій управлінь, відділів освіти всіх рівнів, що дає змогу здійснювати представництво та захист трудових, соціально-економічних прав та інтересів своїх членів Профспілки. На пристойному рівні проводиться культурно-масова та оздоровча робота.

Разом з тим у виступі були окреслені і проблеми освітян, які потребують негайного вирішення. Серед них: відновлення фінансування на культурно-масову, спортивну та оздоровчу роботу відповідно ст.44 Закону України «Про профспілки, їх права та гарантії діяльності», вирішення питання проходження безкоштовних медоглядів працівниками закладів освіти обласного підпорядкування відповідно до Закону України «Про охорону праці».

Людмила Кучерява підкреслила, що найважливішою ланкою поліпшення якості освіти був і залишається вчитель, і найбільш складною для розв’язання є проблема соціального захисту педагогічних працівників.

Певні зрушення у цьому напрямі на державному рівні здійснено, але й невирішених питань ще дуже багато.

Головною з них є те, що рівень оплати праці освітян не відповідає важливості виконуваної ними функції та реальній складності праці. Термінового вирішення потребує підвищення рівня оплати праці працівників органів управління освіти і науки.

Херсонська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України також вимагає остаточного вирішення питання житлово-побутових гарантій педагогічним працівникам сільської місцевості, визначення механізмів забезпечення педагогів житлом в першочерговому порядку, надання їм пільгових кредитів; безоплатним забезпеченням педагогічних працівників, які прибувають на роботу в сільську місцевість, житлом з опаленням і освітленням, проїздом до місця роботи.

Є впевненість, що представники влади почули голос профспілок і спільними зусиллями буде вирішено багато питань та проблем, що постали перед освітянами на початку нового навчального року.

Херсонська обласна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори