ХХ звітно-виборна конференція Горохівської районної організації Профспілки

ХХ звітно-виборна конференція Горохівської районної організації ПрофспілкиВ актовому залі приміщення будинку дитячої творчості відбулася ХХ звітно-виборна конференція Горохівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки.

Перед початком конференції голова райкому Профспілки Є.В. Карп'як запропонувала вшанувати скорботною хвилиною мовчання світлу пам'ять Героїв Небесної Сотні, воїнів, які полягли в боях на Сході України, вчителів-ветеранів Великої Вітчизняної війни, вчителів-пенсіонерів, вчителів, голів профкомів, директорів, які ще могли навчати дітей, але, на жаль, відійшли у вічність.

У роботі конференції брали участь заступник голови Волинського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України І.А. Дубинка-Філозоф, начальник відділу освіти В.І. Білик, члени президії, 85 делегатів та 10 запрошених.

Голова райкому Профспілки Є.В. Карп'як у своїй доповіді прозвітувала про роботу профспілки за п'ятирічний термін, про досягнення та проблеми спілчан.

Діяльність районної організації Профспілки була чітко спрямована на об'єднання зусиль всіх первинних організацій галузі в плані розвитку і збереження освіти району, захисту соціально-економічних, трудових прав та гарантій працівників, забезпечення нормальних умов праці, організація змістовного дозвілля та відпочинку спілчан та їх дітей. Приділялася значна увага питанню формування свідомого ставлення спілчан до перебування у профспілці, посилення мотиваційних аспектів. Так, із 2079 працюючих – 2075 осіб є членами освітянської профспілки.

Профспілкова організація об'єднує 60 первинних профрорганізацій, в яких перебуває 2648 членів профспілки, в тому числі 573 непрацюючих пенсіонерів. За п'ять років чисельність членів профспілки збільшилася на 72 особи.

Голова райкому Профспілки звернула увагу на принципову позицію профспілки, яка сприяла збереженню законодавчо встановлених норм статей 61 та 57 Закону України «Про освіту» щодо фінансового забезпечення освітньої галузі, рівня посадових окладів, було збережено багато чинних законодавчих норм до Закону України «Про загальну середню освіту» тощо.

У районі не було заборгованості з виплатизаробітної плати, щорічно виплачувалася педагогам винагорода за сумлінну працю, виплачується 20-відсоткова доплата за престижність вчительської праці, педагогам, які проживають у сільській місцевості компенсовано проїзд на роботу і назад у 100-відсотковому розмірі.

Важливим у роботі райкому Профспілки, наголошувалось у доповіді, було здійснення нею громадського контролю за додержанням вимог законодавства з охорони праці та безпеки життєдіяльності працюючих. З метою поліпшення умов праці освітян, покращення зовнішнього озеленення навчальних закладів району, організовано конкурси на кращу первинну організацію з охорони праці та шкільного подвір'я.

Разом із відділом освіти профспілкова організація згуртувала обдарованих, талановитих людей, підтримуючи культурно-масову й спортивно-оздоровчу роботу. Так, проводилися свята «Сузір'я талантів», зустрічі з творчими вчителями району «З любов'ю у серці», спортивні змагання, туристичні походи.

За сприяння профпілкової організації у світ вийшла друга збірка творів вчителів району під назвою «Пульсуючі джерела», збірка вчительки-пенсіонерки Т.Х. Мазурок – «Горить свіча на підвіконні».

Також було неодноразово організовано зустрічі вчителів-пенсіонерів, колишніх директорів навчальних закладів, пенсіонерів-хористів. Уже стало традицією проводити круглі столи з молодими педагогами, видавати пам'ятки молодому вчителю, проводити конкурси «Шукаємо молоді педагогічні таланти». А завершенням усіх заходів профспілкою було організовано щорічні цікаві поїздки для пенсіонерів, молодих вчителів, семінари вчителів-предметників визначними місцями України.

То ж за цей час освітяни побували Києві, Каневі, Вінниці, Бердичеві, Кам'янець-Подільську, Львові, Тернополі, Острозі, Почаєві, а також у с. Зарваниці, с. Колодяжне, Зимненському монастирі, замках Львівщини «Золота підкова», було організовано семінар голів профкомів, директорів навчальних закладів у м. Брест Білоруської республіки.

Належна увага приділялася оздоровленню членів профспілки та їх дітей. За п'ять років в таборі «Супутник», таборах Волині оздоровилося 286 дітей, в санаторії «Піонер» в Криму 106 дітей, з них 44 членів профспілки. У санаторіях України оздоровлювалося 196 працівників освіти, в тому числі – 36 путівок дорослого й дитини. Медичні огляди працівників галузі, проводилися безкоштовно. Було запрошено спеціалістів із обласного онкологічного диспансера, з метою обстеження жінок.

Робота райкому Профспілки була спрямована на розвиток народного аматорського колективу «Освітянка», який, за сприяням профспілки, приймав участь у багатьох конкурсах та фестивалях Горохівщини, Волині та України, а також республіка Польща.

Спілчани району не стоять осторонь тих подій, які відбуваються зараз в Україні. Постійно підтримують армію, збирають продукти, теплий одяг, гроші. Більше ніж 80 000 тисяч гривень зібрано і передано бійцям на придбання ліків пораненим, закупівлю військового спорядження. З профспілкового бюджету на лікування поранених на Майдані, в зоні АТО відшкодовано 31 900 гривень.

Робота райкому Профспілки за п'ятирічний термін визнана «задовільною». Делегати одноголосно на наступний термін знову обрали Євгенію Василівну Карп'як.

Горохівська районна організація Профспілки, Волинська область


ХХ звітно-виборна конференція Горохівської районної організації ПрофспілкиХХ звітно-виборна конференція Горохівської районної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори