День науки – у профспілковому Будинку вчених

День науки – у профспілковому Будинку вченихУ Львові в профспілковому Будинку вчених за участі і сприяння обласної організації профспілки працівників освіти і науки, якій належить ця презентабельна споруда – пам’ятка архітектури, відзначили День науки.

Поважних гостей, а до Будинку вчених в цей травневий день завітали такі поважні метри, як академік Ігор Юхновський, голова Західного наукового центру НАН України академік Зіновій Назарчук, і молоді представники гуманітарної та прикладної галузей науки, зустрічали всіх зовсім юні таланти – п’яти-чотирирічні учасники прославленого колективу «Цьомочки» профспілкового Будинку вчених. Вони в хореографічній композиції подарували щирі цьомки всім присутнім, а їх керівник і голова первинної організації профспілки Заслужений діяч мистецтв України Зореслава Кравчук побажала представникам наукової громадськості краю доброго настрою в стінах «нашого профспілкового Будинку вчених».

За ініціативи Західного наукового центру НАН України і Міністерства освіти, Ради ректорів області, участі представників міської Ради, голови облдержадміністрації Олега Синютки, голови облради депутатів Петра Колодія, заступника голови обласної галузевої профспілки Мар’яна Калина в цей день понад три десятки кращих представників науки краю були відзначені Почесними Грамотами, Подяками Західного наукового центру, влади і громадської організації.

Профспілка подбала й про те, щоб науковці вищих навчальних закладів та установ Академії наук України мали змогу в день свого професійного свята звірити творчі позиції за склянкою кави, відпочити і поспілкуватися. Як це, для прикладу, вдалося зробити кандидатові історичних наук Дрогобицького державного педуніверситету Юрієві Стецику і молодим представникам вітчизняної науки аспірантам фізико-механічного інституту Західного наукового центру Ользі Хлопик та Світлані Головій Світлана працює під керівництвом професора Мирона Хоми над актуальною для економіки України і Європи темою дисертації про новітні методи усунення корозії труб нафтопроводів.

У виступі академіка Зіновія Назарчука було означено найважливіші прикладні теми, над якими працюють науковці для потреб економіки регіону. Це новітні розробки для застосування в сфері пасажирського транспорту, зокрема електротранспорту, нові розробки наших вчених в термоелектриці, застосування її в медицині, створення альтернативних джерел енергії та застосування їх у виробництві та побуті.

Займаються науковці Львівщини, Західного наукового центру Академії Наук і таким наболілим для екології західної України та частини східної Європи питанням, як утилізація, нейтралізація та переробка хвостосховищ відходів хімічного виробництва у Калуському районі: напрацювання наших вчених і транскордонна співпраця у цій сфері.

Відзначення Дня професійного свята і увага до науковців додала його учасникам доброго настрою до буденної щоденної праці.

Ольга Лобарчук, Львів


День науки – у профспілковому Будинку вченихДень науки – у профспілковому Будинку вчених

Схожі публікації


Догори