Освітянська Профспілка вчить роботодавців

Освітянська Профспілка вчить роботодавцівУ профспілковому Будинку вчених, який належить Львівській обласній організації Профспілки працівників освіти і науки України, у конференц-залі «за парти» сіли майже півсотні роботодавців одного з районів області.

Це правове навчання директорів шкіл, працівників районного відділу освіти на чолі із начальником відділу освіти Р.Я. Сидором ініціювала голова Миколаївської районної профспілкової організації Степанія Дубик.

У бліц-інтерв’ю профспілковому журналістові працівники районного відділу освіти говорили насамперед про те, що їх, державних службовців, у ході впровадження певних реформ спочатку звільняють з роботи, а потім заново будуть набирати у штат.

Про нюанси соціального захисту педагогічних працівників вони мали можливість почути лекції та проконсультуватися у фахових профспілкових юристів Мирона Малярчина та Василя Корчинського, які головну увагу слухачів звернули на питання соціального діалогу і соціального партнерства роботодавців і профспілкових організацій.

Акцент було зроблено на ролі колективних договорів як основної форми соціального партнерства та на необхідності дотримання керівниками закладів освіти чинного трудового законодавства та нормативних документів Міністерства освіти і науки України.

Чітко було висловлено також право профспілок на здійснення громадського контролю за додержанням законодавства про працю, про оплату праці та про охорону праці. Звернено увагу керівникам на дотримання норм законодавства про відпустки та порядку розгляду індивідуальних трудових спорів.

А головне, це – правове підґрунтя сприйнялося одразу головним освітянським роботодавцем району. Власне, на оптимізацію таким чином правових знань до соціального партнера і захист своїх спілчан у першу чергу й розраховувала досвідчений профлідер району.

Не обминули нагоди поговорити з директорським корпусом про те, чи не забувають профспілку при розподілі педнавантаження та тарифікації педагогів, атестації та преміюванні.

Для певності заступник голови Львівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Галина Долішня з юристами галузі подбали, щоб кожен учасник цього виїзного семінару отримав перелік документів, які адміністрація в обов'язковому порядку має протокольно погоджувати з профспілкою.
Для прикладу: затверджує правила внутрішнього розпорядку з профспілкою згідно ст. 142 КЗпП України, попередній та остаточний розподіл навчального навантаження згідно п.п. «е» п. 20 Типових правил внутрішнього трудового розпорядку, п. 63 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти. При звільненні працівників за ініціативою адміністрації за ст. 40 і ст. 41 КЗпП України згода та участь профспілки передбачена. Одна справа, якщо цей лікбез проводитиме в індивідуальному порядку профспілковий працівник, інша, каже Степанія Дубик, коли вже є основи, закладені в такій поважній аудиторії, такими авторитетними лекторами, а ще й в такій установі як Будинок вчених.

Щодо установи, то за визнанням завідувач методкабінетом Є.І. Кушнір, екскурсія цією пам'яткою архітектури, яку традиційно проводить освітянам її директор Роман Славітич, стало в цей день для багатьох цікавим відкриттям та інформацією, котру передадуть своїм учням на уроках краєзнавства та виховних годинах.

Начальник відділу освіти Роман Сидор скористався можливістю для проведення оперативної наради та для уточнення окремих проблемних положень освітянського законодавства.

За твердженням директора Розвадівської ЗОШ І-ІІІ ступеня Богдана Малика, у якого досвід 30-річної керівної роботи, такі лекції підвищують кваліфікацію управлінців, додають авторитету профспілці, яка зуміла зберегти у профспілковій власності Будинок вчених, а фаховість своєї юридичної служби поставити на такий високий рівень.

Втім, додав керівник, ми завжди працювали демократично і результативно в тандемі з головою первинної організації Профспілки школи Марією Бутковською, а цей захід, безперечно, додає нам знань, а Профспілці –авторитету.

Ольга Лобарчук, Львівська обласна організація Профспілки


Освітянська Профспілка вчить роботодавців

Схожі публікації


Догори