Почули шепіт Карпат...

Почули шепіт Карпат...Нещодавно, напередодні Івана Купала, Сквирською районною організацією Профспілки працівників освіти і науки України спільно з відділом освіти організовано екскурсійно-туристичний семінар "Жива вода карпатських гір". Велика група профспілкового активу району побувала на Закарпатті.

Сквирян тепло зустріли колеги - освітяни Мукачівського району, голова міської організації профспілки Михайлова Христина Степанівна. На зустрічі із сквирянами розповіла про роботу міської організації Профспілки, розвиток освітянської галузі Мукачівщини, поділилася досвідом роботи, зупинилася на здобутках та проблемах у роботі міської організації, вирішенні питань соціального захисту членів профспілки, реалізації засад соціального партнерства з відділом освіти у питаннях створення належних умов для праці та навчання учасникам навчально-виховного процесу, дотриманні законодавчих гарантій із своєчасної оплати праці, відпускних, виплати в повному обсязі 20-и відсоткової надбавки за престижність праці педагогам, закликала до консолідації зусиль членів профспілки всіх регіонів у відстоюванні прав освітян на гідне життя, заробітну плату, пенсійне забезпечення, зниження тарифів та цін на комунальні послуги, вирішенні інших важливих питань на державному рівні, що в рамках трудового ультиматиуму Профспілок та колективного трудового спору з Кабінетом Міністрів України сьогодні вимагають освітяни України.

Від імені освітян Сквирщини голова ради профспілки О.А.Нагула привітав освітянську громаду міста над Латорицею, поділився надбаннями освітньої галузі Сквирщини, подякував за теплий прийом, вручив хліб-сіль, побажав колегам нових успіхів у праці та процвітання Закарпатському краю, висловив упевненість у подальшій співпраці і запросив колег Мукачівщини відвідати благодатну сквирську землю.

А потім з великим задоволенням та захопленням учасники зустрічі довго слухали закарпатські та бойківські народні пісні, віртуозну етнічну музику у майстерному виконанні та власній обробці учасників та лауреатів міжнародних конкурсів, відомого на Закарпатті фолькльорного колективу "Фатьови"( в перекладі з бойківської говірки - гарні хлопці, що залицяються до дівчат), співали разом з артистами та витанцьовували запальні танці.

Цікавою та змістовною була також екскурсійно-пізнавальна програма , присвячена темі живої води карпатських гір. За декілька днів екскурсанти подолали більше 500 км. шляхами Закарпаття і побували в багатьох місцях, повязаних із легендами про живу карпатську воду, мали можливість продегустувати мінеральні води Свалявського краю, санаторію "Карпати ", СОК "Сузіря"( "Квітка полонини"), а також вод Сойминського та Келечинського місцеродовища, відчути на собі лікувальні чудодійні властивості термальних вод м. Берегово, помилуватися та скупатися на одному із найбільших та найкрасивіших водоспадів Шипіт, що в селі Пилипець, піднятися на гору Гимба і побачити чудові краєвидами Боржавської Полонини, неосяжну гірську панораму з висоти 1500 м., почути таємничий шепіт, шепіт Карпат..., що завжди кличе нас знову і знову повертатися до рідних нам усім Карпат.

За ці кілька швидкоплинних днів багато чого цікавого та нового для себе про цілющі властивості карпатської води, про історію, побут, культуру, етнографію, сучасне та минуле Закарпаття педагоги дізналися від досвідченого екскурсовада, надзвичайно цікавої людини Тетяни Костянтинівни Ячницької, яка всі ці дні супроводжувала мандрівників із Сквири.

Неповторне враження справило також відвідування міста над Ужем - Ужгорода, а також м. Берегова, Мукачівського ("Паланок") та Ужгородського замків, замку австрійського графа Шенборна у с Карпати, єдиного у світі замку кохання Сент-Міклош у смт.Чинадійво, відомого в Україні неперевершеними жартами пана Павла Чучки Етноленду - "Деца у нотаря", Ужгородського музею етнографії та побуту, унікального музею Берегівщини, винних погребів та дегустаційного залу в с. Середнє.

Цікавою вечірньою екскурсією та прогулянкою древніми вуличками старовинного міста Лева, незабутніми розповідями екскурсовода, львівського письменника Олександра Ручки сквиряни завершили своє перебування на Закарпатті.

Сквирська районна організація Профспілки

Схожі публікації


Догори