Обмін досвідом освітян Київської та Закарпатської областей

Обмін досвідом освітян Київської та Закарпатської областейСвалявщина завжди відкрита до співпраці і гостинно приймає усіх, хто сюди приїздить. Днями завершився методичний семінар керівників та профспілкового активу навчальних закладів Сквирського району Київської області у Закарпатті , який тривав шість днів.

Тема семінару актуальна і глибока: «Національні традиції – основа духовності, патріотичного виховання учасників навчально-виховного процесу та розвитку педагогічної й учнівської творчості».У заході взяли участь 45 представників освіти цього регіону.

Освітяни зі Сквири мали на меті познайомитись із тим, як на Свалявщині працює система освіти, починаючи від роботи відділу освіти, закінчуючи роботою дошкільних та шкільних закладів. Їх також зацікавила система електронного документообігу між закладами освіти та робота освітнього порталу .

Делегацію зі Сквири очолив начальник відділу освіти, автор підручника з української мови О.В. Заболотний та голова райради профспілки О.А. Нагула. Відбулися ділові зустрічі й з представниками адміністрації та членами профактиву: начальником відділу освіти Свалявської РДА Русином В.П. та в.о. голови районного комітету Профспілки працівників освіти Немеш М.П., представниками освітянської громади району.

Розглядали питання про колективно-договірне регулювання трудових відносин як передумову соціального діалогу та партнерства, розвитку державно-громадського управління навчальними закладами, забезпечення соціального захисту учасників навчально-виховного процесу. Марія Петрівна презентувала свою районну організацію та познайомила гостей з особливостями профспілкового руху на Свалявщині.

Під час обміну досвідом роботи було також розглянуто питання організації оздоровлення членів профспілки та їх дітей, організації внутріспілкової роботи, застосування сучасних інформаційних технологій, зокрема використання у профспілковій роботі web-сайтів та засобів зв’язку в онлайн-режимі.
У рамках семінару відвідали заклади освіти району: Свалявську ЗОШ І-ІІІ ст.№3 та Неліпинську ЗОШ І-ІІІ ст. Враження були надзвичайно позитивними. Із захопленням учасники семінару переходили з класу в клас у новому корпусі міської школи. Вразила краса, порядок, гостинність у школі с.Неліпино, де зустрічали гостей дирекція школи і сільський голова.

Окрім ділових зустрічей та спілкування було запропоновано цікаву культурну програму. Делегація мала змогу побувати у Ворохті, Ужгороді, Мукачівському замку, термальних озерах Берегівщини, музеї етнографії і побуту Закарпаття, озері Синевир. Із великим задоволенням сквиряни стали учасниками розважальної програми «У газди»: «Магія Карпат: я звідси не поїду – Карпати не полишу ...» – захоплення від нашої природи не передати словами, саме тому Закарпаття й називають маленькою Швейцарією.

Отримавши від поїздки на Свалявщину неповторні враження, усі учасники делегації залишилися задоволені якісною організацією семінару, в якому було досягнуто прекрасного балансу роботи та відпочинку.

Візит до міста і області потрібний і корисний взаємно, адже приділяється увага дуже важливому питанню – якісній освіті. Ми відкриті до взаємодії і до співпраці, вважаємо, що в кожному місті є те, чим можна поділитись, є певні успіхи, які можуть бути корисними іншим. Така форма роботи дає можливість почерпнути нове у колег, поділитися власними здобутками та оцінити діяльність організації з позиції тих, кому її презентуєш.

Обмінявшись досвідом роботи та поділившись враженнями від семінару, спілчани виразили сподівання, що співпраця Закарпатської і Сквирської профспілкових організацій продовжиться у майбутньому.

Надія Бунда, голова профкому Свалявської ЗОШ І-ІІІ ст.№1,
Закарпатська область

Схожі публікації


Догори