Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутнього

Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутньогоПодії, що відбуваються в країні, всередині профспілкового руху настільки багатогранні і швидкоплинні, що для того, щоб їх вчасно і в повному обсязі охопити і зрозуміти, потрібне і сучасне мислення, і знання законодавчої бази, і досконале володіння навичками профспілкової діяльності.

Надаючи важливого значення профспілок на нову соціальну роль у суспільстві, підготовці профспілкових лідерів, здатних ефективно відстоювати права та інтереси своїх спілчан,  підвищувати рівень обізнаності та  розвивати активність молоді як фактора успішності профспілок, і було проведено 1 квітня семінар-навчання голів первинних профспілкових організацій освітніх установ Козелеччини на базі новоствореної Кіптівської сільської громади у профспілковій організації Прогресівської ЗОШ I-III ступенів.

Багатоплановим  і цікавим була презентація та виступ голови первинки навчального закладу Тетяни Вовнянко щодо організації роботи постійно діючих комісій профкому, навчання профспілкового активу школи. Крім того, учасникам семінару було запропоновано проведення профспілкового уроку для учнів старшої школи на тему « Трудове право. Роль профспілки у забезпеченні гідної праці, захисту прав працівників», який провели учитель історії, начальник відділу освіти Кіптівської сільської ради Станіслав Пузирний та голова первинної профспілкової організації Тетяна Вовнянко. Учні у формі дискусії оцінювали виклики, які можуть постати перед ними та здатності впливати профспілкам на них. Усі учасники семінару мали можливість пересвідчитись у тому, що молодь прагне змін і готова вступати до цієї громадської організації, розвивати та модернізувати українські профспілки.

Під час роботи в групах голови первинок обговорили актуальні проблеми і перспективи розвитку членських організацій. Основна увага акцентувалася на недостатній активності пересічних членів Профспілки, подоланні споживацького ставлення спілчан. Проте, як зазначали голови профспілкових організацій, настав час усвідомити, що Профспілка – це само організована структура найманих працівників для захисту власних законних прав та інтересів.

Час вимагає інших підходів, інших методів роботи, ніж були колись. І тому саме профспілковий актив через покращення інформаційної роботи, формування позитивного іміджу Профспілки, спрямування зусиль на навчання з метою здобуття нових профспілкових знань повинні докласти зусилля для поповнення профспілкового членства у своїх навчальних закладах, а для цього було запропоновано під час проведення навчання профспілкового активу на місцях:

запроваджувати нову систему навчання, що мала б конкретні цілі, сформовану мету, логічну побудову;

використовувати новітні освітні технології й активні методи навчання, які б забезпечували врахування особливостей навчання та ефективне досягнення поставлених цілей;

поєднувати різні методи навчання залежно від виду інформації та сприйняття.

Підбиваючи підсумки семінару-навчання, учасники вирішили, що такі зібрання – цікава та корисна справа, адже об’єднує профактивістів, які вирішують актуальні завдання профспілкового руху та готові долати проблеми, які стоять перед профспілками.

 

Надія Бобруйко,

голова Козелецької районної організації  Профспілки, Чернігівська область

Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутнього Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутнього

 Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутнього Без якісного навчання та пропаганди у профспілок немає майбутнього

 

Схожі публікації


Догори