Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганами

Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганамиОдним із показників, за яким члени Профспілки оцінюють роботу профспілкової організації, є результативність у відстоюванні інтересів спілчан щодо своєчасної виплати заробітної плати на законодавчо встановленому рівні.

Чернігівська обласна організація Профспілки працівників освіти і науки України, приділяючи першочергову увагу цим питанням, постійно проводить моніторинг стану виплати заробітної плати, співпрацює з Департаментом фінансів обласної державної адміністрації, обласним управлінням освіти, постійно проводить роз’яснювальну роботу серед спілчан з питань оплати праці, здійснює перевірки з питань трудового законодавства в тому числі правильності нарахування заробітної плати.

Нещодавно на засіданні президії комітету обласної організації розглядалося питання «Про дотримання трудових прав членів Профспілки відділом освіти та керівниками навчальних закладів Талалаївського району та здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профспілковими органами».

У роботі президії взяли участь Оксана Плюта – начальник відділу освіти Талалаївської РДА, Світлана Соляник – голова Талалаївської районної організації Профспілки, Олексій Лугина – юрисконсульт обкому Профспілки.

Президія комітету відмітила, що з того часу, як Талалаївську районну організацію очолила Світлана Соляник, правозахисна робота районної організації пожвавилась. Влітку 2015 року відстояне право членів Профспілки не йти у відпустку за власний рахунок.

У тому ж році внесені зміни і доповнення до районної угоди. Доповнено  перелік осіб, які мають право на відпустку за особливий характер праці, за ненормований робочий день, затверджено перелік посад директорів ЗНЗ, які мають право на відпустку за ненормований робочий день, до якого ввійшли лише директори, які є членами Профспілки.

Із 1 січня 2016 року вирішене питання щодо поновлення доплат за завідування кабінетами.

У той же час відділ освіти Талалаївської райдержадміністрації залишається єдиним відділом освіти Чернігівської області, який не нараховував індексацію заробітних плат працівникам у 2015 році.

Районна організація Профспілки з приводу невиплати індексації направляла звернення до органів влади. У грудні 2015 року обласна організація Профспілки направила подання про усунення порушень законодавства. У результаті на виплату індексації було спрямовано 368359,80 грн., але на нарахування індексації за 2015 рік необхідно ще 1151,8 тис. грн., що становить майже місячний фонд оплати праці. За розрахунками відділу освіти індексація не здійснена 295 особам.

За поданням обласної організації представники управління Держпраці перевірили стан нарахування індексації у відділі освіти Талалаївської  РДА.

У березні 2016 року управління Держпраці винесло припис відділу освіти з вимогою нарахувати індексацію, але ситуація не вирішувалась. Юрисконсультом обласної організації Профспілки надана допомога членам Профспілки у підготовці позовних заяв.

Президія комітету зобов’язала відділ освіти Талалаївської райдержадміністрації нарахувати членам Профспілки заборгованість з індексації заробітної плати та  прийняла рішення забезпечити представництво інтересів позивачів у справах про стягнення з відділу освіти Талалаївської райдержадміністрації індексації заробітної плати представниками обкому.

Своїм рішенням президія також зобов’язала Талалаївську районну організацію Профспілки при здійсненні громадського контролю за дотриманням законодавства про працю керуватись рішенням Ради ФПУ від 12.12.2012 року « Про завдання профспілкових організацій із забезпечення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства” та постановою президії ФПУ від 11.12.2012 «Про затвердження нормативних актів ФПУ з питань громадського контролю профспілок», а також забезпечити організованість та контрольованість у процесі стягнення індексації заробітної плати у судовому порядку.

На засіданні президії також розглядалося питання про здійснення Програми оздоровлення та відпочинку членів Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України та їх дітей у 2016 році.  Прийнято рішення придбати 100 путівок на оздоровлення членів Профспілки у санаторії «Остреч» та пансіонаті «Пролісок» м. Трускавець. Для дітей членів Профспілки вирішено придбати майже стільки ж путівок у санаторій «Остреч» та оздоровчий табір «Лазурна радуга» м. Кирилівка.

Рішенням президії було також затверджене Положення про проведення Спартакіади серед членів обласної організації Профспілки.  21 травня відбудуться змагання серед спілчан з міні-футболу, настільного тенісу, армспорту та шашок.

Було розглянуто ряд інших робочих питань і прийняті відповідні постанови.

 

Ніна Дудка,

заступник голови Чернігівської обласної організації Профспілки

 

Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганами Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганами

 

Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганами Посилюємо здійснення громадського контролю за дотриманням трудового законодавства виборними профорганами

 

Схожі публікації


Догори