Проблема заборгованості із виплати заробітної плати освітянам області почала вирішуватися

Проблема заборгованості із виплати заробітної плати освітянам області почала вирішуватисяДекілька останніх років область систематично стикається з браком коштів на виплату заробітної плати працівникам освіти. Ось і наприкінці 2014 року освітяни Чернігівщини знову стурбовані питанням отримання зароблених коштів. Особливо гострого характеру набула заборгованість у м. Прилуки, Коропському, Ніжинському, Срібнянському, Щорському, Семенівському районах.

З метою прискорення розв'язання цієї болючої проблеми нещодавно обласна організація Профспілки ініціювала проведення зустрічі голів районних, міських організацій Профспілки, первинних організацій вищих навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів з представниками органів державної влади.

На зустрічі були присутні Любов Жукова – заступник директора департаменту фінансів Чернігівської облдержадміністрації та Микола Конопацький – заступник начальника обласного управління освіти і науки Чернігівської обласної державної адміністрації.

Розпочала зустріч Матвеєва Тетяна – голова обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України. Зокрема, вона наголосила на тому, що обласною організацією Профспілки здійснюється постійний моніторинг заборгованості. Профспілкові організації області вживають усіх можливих заходів для захисту прав працівників та своєчасної і в повному обсязі виплати заробітної плати. Станом на 27.10.2014 заборгованість із заробітної плати складає 55,3 млн. грн. Тому сьогодні Профспілка шукає усі можливі шляхи впливу на владу для вирішення цього питання.

Любов Жукова у своєму виступі зауважила, що наявні фінансові ресурси місцевих бюджетів першочергово спрямовуються на оплату праці, але, як і у попередні роки, виплата заробітної плати забезпечується шляхом оформлення казначейських позик. У той же час позики лише заміщують прихований дефіцит місцевих бюджетів, у першу чергу на заробітну плату, який в поточному році складає близько 250 млн. гривень усіх бюджетних галузей.

В області проводиться робота щодо вжиття термінових заходів з метою безумовного забезпечення потреби в коштах на оплату праці працівників бюджетних установ, що фінансуються за рахунок місцевих бюджетів, та недопущення простроченої кредиторської заборгованості з таких виплат. Але забезпечити своєчасну і в повному обсязі виплату заробітної плати власним фінансовим ресурсом область не в змозі і потребує виділення додаткових трансфертів з державного бюджету.

У своєму виступі Микола Конопацький підтримав дії обласної організації Профспілки і наголосив на тому, що обласне управління освіти постійно контролює стан виплати заробітної плати, розуміючи, що від цього залежить навчально-виховний процес в області.

Голови організаційних ланок взяли активну участь у обговоренні ситуації, що склалася у кожному регіоні з виплатою зарплати, вносили свої пропозиції і ставили вимоги до дій влади щодо зняття напруги у трудових колективах освітян.

Дуже важливо, що спільні зусилля профспілкових організацій області дають конкретний результат. Уже сьогодні почала надходити інформація про те, що у деяких районах області розпочато виплату заборгованості по заробітній платі працівникам галузі.

Віталій Копиш, Чернігівська обласна організація Профспілки


Проблема заборгованості із виплати заробітної плати освітянам області почала вирішуватисяПроблема заборгованості із виплати заробітної плати освітянам області почала вирішуватися

Схожі публікації


Догори