Зустріч освітян з представниками обласної влади з приводу заборгованості із заробітної плати

Зустріч освітян з представниками обласної влади з приводу заборгованості із заробітної плати26 листопада 2013 року за ініціативи Чернігівської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки України відбуласz зустріч голів районних, міських, первинних організацій Профспілки, начальників відділів та управлінь освіти з представниками обласної влади щодо питання заборгованості із заробітної плати.

Необхідність зустрічі освітян з представниками влади була зумовлена заборгованістю із заробітної плати, яка станом на 20 листопада 2013 року досягла 85,6 млн. грн.

Заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації Любов Жукова розповіла про причини виникнення заборгованості, дії, які вживаються обласною владою та перспективи до кінця року. Вона проінформувала, що фактична вартість утримання одного учня в нашій області значно вища як від середньої по державі, так і від розрахункової цифри Міністерства фінансів. Це зумовлено і низькою наповнюваністю класів, і великою кількістю малокомплектних шкіл. Власних ресурсів для збільшення доходної частини бюджетів область не має. Переважна більшість місцевих бюджетів є дотаційними. Тому щорічно складається ситуація, коли наявні кошти споживаються ще до кінця року. Єдиним шляхом виправлення ситуації в майбутньому є внесення змін до Формули розподілу обсягу міжбюджетних трансфертів (дотацій вирівнювання та коштів, що передаються до державного бюджету) між державним та місцевими бюджетами. Заступник головного фінансиста області висловила сподівання на дотації з державного бюджету, які дозволять до кінця року виплатити заборгованість з оплати праці.

Як голови районних, міських, первинних організацій, так і начальники відділів і управлінь освіти поставили до представника департаменту фінансів цілий ряд болючих запитань як забезпечити навчально-виховний процес і функціонування навчальних закладів у ситуації, коли відсутнє фінансування. Голова обласної організації Профспілки Тетяна Матвеєва звернула увагу, що крім об’єктивних факторів є й випадки, коли місцева затверджує в місцевих бюджетах видатки на освіту в розмірі нижчому за розрахункові показники Мінфіну. Так сформовано 11 із 25 місцевих бюджетів 2013 року.

Після зустрічі проведений пленум комітету обласної організації Профспілки, на якому прийняте рішення звернутись до Кабінету Міністрів України, Міністерства соціальної політики України, Міністерства фінансів України, Міністерства освіти і науки України, комітетів Верховної Ради з питань бюджету та з питань науки і освіти щодо фінансування галузі освіти області.

Олексій Лугина,
юрисконсульт Чернігівської обласної організації Профспілки

Схожі публікації


Догори