На порядку денному – соціально – економічний захист освітян

У середині червня у малій залі Запорізької обласної ради профспілок відбувся V пленум комітету обласної організації галузевої Профспілки.

На порядку денному було 4 питання, 2 з них стосувалися підбиття підсумків колективно-договірного регулювання трудових, соціально-економічних відносин.

З питання виконання обласної галузевої угоди на 2017-2020 роки між департаментом освіти і науки Запорізької ОДА та комітетом Запорізької обласної організації Профспілки у I півріччі 2017 року доповідали заступник директора департаменту, начальник управління В.М. Захарчук, голова обласної організації Профспілки Н.І. Гринь.

В обговоренні доповідей виступили О.Г. Коротич – голова Чернігівської районної організації Профспілки, Т.В. Маненко – голова Мелітопольської міської організації Профспілки, Б.С. Павловський – голова об’єднаної ППО Запорізького національного університету.

У доповідях і виступах було зазначено, що, в основному, обласна галузева угода виконується задовільно: своєчасно і в повному обсязі виплачується заробітна плата, надбавки і доплати, робота в несприятливих умовах.

Надбавка за престижність педагогічної праці та бібліотекарям у максимальному розмірі (відповідно 20 і 50 відсотків)виплачується у 4 районах (Великобілозерському, Вільнянському, Кам’янсько – Дніпровському, Приморському), у містах Бердянську, Енергодарі, Запоріжжі. За постановою Кабінету Міністрів України від 14.12.2016 р. №974 посадові оклади підвищено педпрацівникам закладів, які фінансуються з місцевих бюджетів, з 1 січня в Оріхівському, Новомиколаївському, Розівському районах, містах Бердянському та Енергодарі. Наближено терміни підвищення у м.Запоріжжі (з1 квітня) та м.Мелітополі (з 1 травня). Організовано розпочалася відпускна кампанія, хоча і мають місце випадки помісячної виплати заробітної плати за період відпустки в Запорізькому, Пологівському районах, м.Токмаку та інженерній академії. Останнім часом в області активізовано роботу по атестації робочих місць. У Василівському районі її пройшли 254 працівника, у Вільнянському та Новомиколаївському - по 50, Хортицькому районі – 72, м.Мелітополі – 143; всього по області - 660 чоловік.

У реалізації положень обласної, територіальних угод, колективних договорів залишаються питання, які потребують подальшого вирішення: виділення 0,2% фонду оплати праці на заходи з охорони праці, 0,3% ФОП на оздоровчу, фізкультуру, культурно-масову роботу, стипендіальне забезпечення, упорядкування вартості проживання у студентських гуртожитках, інші.

Членам обласного комітету до пленуму підготовлено узагальнені таблиці виконання обласної угоди у розрізі районів, міст, ВНЗ, які складено за результатами - попереднього моніторингу.

На виконання річного плану роботи комітету обласної організації Профспілки юрисконсультом Петрашиною Л.Г. на пленум вивчалось питання «Про стан колективно - договірного процесу та виконання взятих соціальними партнерами зобов’язань в закладах і установах освіти Вільнянського та Заводського у м.Запоріжжі районах». За її інформацією, виступами голів зазначених районних організацій Профспілки пленум задовільно оцінив діяльність соціальних партнерів обох районів.

Пленум відзначив, що угодами і договорами охоплено 100% закладів і установ освіти, де є осередки обласної галузевої Профспілки, прийняв відповідні постанови з цих питань.

 

Прес-служба обласної організації Профспілки 

Схожі публікації


Догори