Симфонія талантів освітян міста на виставці у Музеї історії Бердичева

Щоб побачити чудеса світу, далеко ходити не потрібно. Дивовижний і різнобарвний простір захоплень освітян представила виставка рукоділля й творчості у Музеї історії м. Бердичева, присвячена 80-річчю Бердичівської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України. Побувавши на ній один раз, відчуваєш бажання знову повернутися, щоб отримати справжнє свято для душі

І божество, і натхнення, і життя,... і любов…

На виставку до музею завітали освітяни Бердичева, представники міської влади та мистецьких і культурних кіл, голови профспілкових організацій шкіл, дитячих садків і позашкільних закладів міста. Серед численних шанувальників мистецтва – начальник управління освіти і науки Бердичівської міської ради Світлана Басюк,начальник відділу культури Валентина Кузьменко, педагоги та вихованці художньої школи на чолі з директором Миколою Яцюком і приїжджі гості.

У Бердичеві живуть, навчають, виховують і творять надзвичайно талановиті педагоги, і кожна робота, представлена на виставці освітян-профспілчан, без перебільшення – витвір мистецтва. «Відвідувачі вражені красою, яку нам подарували золоті руки вчителів, викладачів, вихователів і технічних працівників, – відкрив виставку директор Музею історії м. Бердичева Павло Скавронський.– Назвати кращих неможливо, настільки чудові всі роботи».

Начальник управління освіти і науки Бердичівської міської ради Світлана Басюк подякувала учасникам виставки за яскраву та неординарну творчість: «У кожному витворі – безмежність ваших душ, креативність мислення і широта поглядів. Від імені міського голови Василя Мазура вітаю вас із наступаючим професійним святом та 80-річним ювілеєм нашої Профспілки».

Присутні аплодували ідейній натхненниці та ініціатору виставки – голові Бердичівського міськкому профспілки працівників освіти і науки Анжелі Цвєтковій, яка звернулася до колег та колективу музею зі словами щирої вдячності: «Ви не тільки професіонали своєї справи, які майстерно передають знання, а й творці прекрасного – мудрі, натхненні і талановиті». «Душа піднесено співає, – передала свої враження заслужений майстер народної творчості України, художниця Ольга Дзюрбей. – Ваші роботи – це прояв душевного таланту, дар творчості – безцінний дар. Місто має пишатися вами!».

Голова профспілкової організації ЦПО ім. О.Разумкова  Ольга Морозова назвала виставку святом натхнення: «Нас надихає профспілковий лідер і дивовижно творча особистість Анжела Микитівна Цвєткова. Дякуючи їй, ми здійснили різні поїздки у прекрасні куточки України: Чернівці, Львів, Ужгород та Кам’янець-Подільський. Чимало творчих ідей навіяні враженнями від екскурсій та спілкуванням із природою. У душі звучить музика…»Всі учасники виставки, повідомив директор Музею історії м. Бердичева Павло Скавронський, отримають відповідні сертифікати.

Словами не передати вражень і захоплень від пережитого та відчутого. Зазвичай на гостини запрошують духмяним хлібом. Отож відвідувачі побачили уквітчаний коровай на вишитому рушнику, спечений руками освітян. Виставка відкрилась у день, освітлений сяйвом свята Різдва Пресвятої Богородиці, чимало робіт були наповнені духовним змістом. Оновлюєшся душею перед вишитими іконами та картинами з обрисами храмів. Милуєшся різноманітними ляльками-мотанками у різних образах: неньки України, чотирьох пір року, дівчат-красунь і двох кумась-подружок – вони приносять у родину добро, злагоду, мир, любов та достаток. Забуваєш про час перед портретами, пейзажами і натюрмортами, виконаними в багатьох техніках: ліплення з солоного тіста, бісероплетіння, аплікацій із витинанок, декупажу і топіарію.

На картинах освітян можна побачити геральдичні символи України та Бердичева, Шевченківські мотиви і міські краєвиди. Вчителі та вихователі – люди з творчим підходом до життя, нестримною фантазією і гарним почуттям гумору: вони створюють цілі казкові галявини із добрими персонажами, квітучі сади з бісеру, зелені діброви, симпатичні соняхи, що підморгують дитячими очима, текстильні ляльки Тільди, в’язані та вишиті сукні, варті модних подіумів, ексклюзивні годинники з трояндами, букети зі шкіри, легкокрилих метеликів і навіть грошові дерева. 

Душі прекрасні пориви: враження та відгуки

Відвідувачі виставки не поспішали залишати залу, вони фотографували, ділилися враженнями й писали захоплені рядки у Книзі відгуків:

Ірина Мелещенкова, художник, викладач школи живопису для дорослих, (м. Санкт-Петербург): «Чимало творів виконані з почуттям прекрасного і гармонії. Радісно за учнів, у яких – такі творчі викладачі….»

Лідія Король, музейний доглядач (м. Бердичів): «Незвичайні роботи, поєднання безмежної фантазії і високої майстерності. Одна з кращих виставок протягом останніх років».

Таміла Новікова, голова профспілкової організації ЗОШ № 5 (м. Бердичів): «Чудова організація виставки, гарне оформлення, яскраві образи та щирі емоції».

Творчі люди талановиті в усьому, і в їх руках запалюються зірки, вони дарять сяйво любові та краси…  Насолодитися казковою атмосферою виставки відвідувачі зможуть, завітавши у Музей історії м. Бердичева в один із осінніх днів: до шостого жовтня. 

Бердичівська міська організація Профспілки, 

Житомирська область 

Схожі публікації


Догори