Львівщина: «Працюйте сумлінно і тим наповните суть держави!»

Ці слова митрополита Андрея Шептицького актуально і природно прозвучали на  Львівській обласній серпневій конференції – 2020. Відбулася вона в незвичних умовах – в Мирополичих садах на Святоюрській горі біля головного храму міста Лева. Усе було, як вимагали приписи МОЗ.

Вже та незвичнісь за новими обставинами з дотриманням вимог карантину, соціальної дистанції між понад 100 її учасниками і, водночас, в такій піднесеній атмосфері, на цій освяченій території, засвідчили: якщо соціальні партнери – влада, профспілка та роботодавці діють на поміч один одному, можна досягати не лише позитивних, а надзвичайних результатів, долати перешкоди і форс-мажори. Про такі екстра умови конференції подбали усі разом: департамент освіти, якому пішло назустріч духовенство, та освітянська профспілка,.

Її атмосферу визначили учасники, якими були  традиційно керівники освіти міст, районів та ОТГ, керівник виконавчої влади Львівщини Максим Козицький, директор профільного департаменту Олег Паска, заступник голови Львівської обласної ради Богдан Гагалюк,  профлідери міст та районів області, очільниця обласної організації «Пласт»Юлія Катинська, начальник управління Держслужби якості освіти Валентина Загрева, літераторка і педагог Марія Чумарна, заступник голови освітянської комісії, депутат Львівської обласної ради  Галина Бордун, знані педагоги.

Владика Ігор Возьняк люб’язно сприяв освітянам у наданні майданчика для великої освітянської Ради і благословив учасників зібрання.

 Зі стрижневою доповіддю «Освіта Львівщини в умовах нових викликів: досвід, цінності і можливості» виступив очільник освітянського департаменту Львівської облдержадміністрації Олег Паска. Приділили увагу й позашкільному вихованню та дошкіллю.

Голова Львівської обласної організації Профспілки Марія Яцейко наголосила на пріоритетності соціальних стандартів та умов праці для вчителя, подякувала освітянам та активові за послідовну участь у спорудженні другого корпусу вчительського профспілкового пансіонату «Пролісок». Схвалення аудиторії отримав її акцент на участі авторитетних  освітян у виборах до місцевих рад, бо від цього залежатиме якість депутатського корпусу та зацікавленість у розв’язанні освітянських проблем, соціальний захист людей праці.

На запитання, чи намітилася в області співпраця нових представників влади і галузевої освітянської профспілки, Марія Яцейко відповіла коротко: маємо таку співпрацю.

Ми поспілкувалися з учасниками серпневої конференції. Всі були однодумцями у тому, що важливо, що нарешті зустрілися у своєму професійному колі в такий непростий час.

Роман Марочкович, вчитель історії, заступник голови Сколівської районної організації профспілки освіти і науки України:

– Коли давав свої онлайн уроки учням, провели екскурсію віртуально в Митрополичих садах, тепер мені вдалося побувати тут реально, на вчительській великій педраді. Я дуже з того  радію. Враження від атмосфери – прекрасні, навіть важко передати. Додав мені позитиву виступ Марії Яцейко. Матимемо підвищення зарплати з початком нового навчального року, тішуся, що розростається у нашій області «Пласт». Здалося, що не без участі нашої професійної спільноти, влада більше пошановує вчителя.

Мирослава Лісна, депутат обласної ради, голова Пустомитівської районної організації Профспілки освіти і науки:

– Було затишно, урочисто, і ця атмосфера запам’ятається, додасть настрою до праці. На хвилю, хоч дотримувалися всіх протипандемічних приписів, дистанцій, забули про той… коронавірус, відчули піднесення душі. Відчули також, сподіваюся, всі, що  профлідер Марія Яцейко думає про освітян і діє. Спілкування з нашими душпастирями  і науковцями  було  корисним і на часі.

Роман Бойко, вчитель, заступник з гуманітарних питань голови Чукв’янської ОТГ на Самбірщині:

– Учень – головний фігурант у системі освіти. Щоб це було неформально, треба створити умови праці і учневі, і вчителеві. Цей лейтмотив відчувався у багатьох виступах. І вони, і обстановка цієї великої вчительської серпневої ради, незважаючи на великі об'єктивні труднощі, засвідчили: все у нас налагодиться, все буде добре. З цим і маємо приступати до праці в новому навчальному році.

Ірина Бродик, голова Жовківської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України:

– Ми наситилися урочистістю, а це потрібно. Але я згодна з тими, хто в кулуарах висловлювався, що мало було  відповідей, як долати серйозні виклики, фінансові, форс-мажорні обставини  через пандемію коронавірусу,  щодо проблеми медоглядів, методкабінетів та інші. Боюсь, щоб директор і вчитель на практиці  не залишилися з ними на самоті.

Людмила Бохна, голова Золочівської районної організації Профспілки працівників освіти і науки України:

– Було надано, доволі лаконічно, відповіді на гострі освітянські проблеми, про розвиток освіти на Львівщині. Почула, як працюватиме експертна рада освіти при департаменті ЛОДА, до складу якої увійшли - Павло Хобзей, Степан Давимука, Роман Лесик, Дзвенислава Калинець, на їх досвід  і позицію покладаємось. Вони працюють над Програмою розвитку освіти на наступний і на п’ять найближчих років. Головне, щоб  напрацювання  попередників   не відкидалося наступниками.

Записала Ольга Лобарчук, Львів 

Схожі публікації


Догори