Дотримання статутних норм – запорука організаційного зміцнення

Дотримання статутних норм – запорука організаційного зміцненняНастав час підбити підсумки роботи за минулий і будувати плани на майбутній рік. Саме такою була мета чергового ІІІ пленуму члени Херсонського обласного комітету Профспілки працівників освіти і науки України. Адже саме пленум, як виборний орган громадської організації, має виключне право вирішення важливих питань, які вимагають глибокого змістовного вивчення, осмислення і впровадження в практичну діяльність.

Основним на порядку денному ІІІ пленуму було обговорення та організація виконання постанови Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки України «Про стан дотримання статутних норм щодо забезпечення організаційного зміцнення профспілкових організацій галузі виборними органами Профспілки в Тернопільській та Херсонській областях».

У роботі пленуму взяли участь голови всіх районних, міських організацій Херсонської області, також були запрошені представники вузівських профспілкових організацій, а токаж депутат Херсонської обласної ради, делегат ІІІ з'їзду працівників освіти А.Г. Луценко.

Із доповіддю перед присутніми виступила голова Херсонської обласної організації Профспілки працівників освіти і науки Людмила Кучерява. Вона проаналізувала стан справ у організації за 2011 рік, ознайомила присутніх із постановою Президії ЦК Профспілки працівників освіти і науки, окреслила основні напрями роботи на майбутнє.

Пріоритетним завданням роботи обласної організації залишається дотримання статутних норм, що має забезпечити організаційне зміцнення профспілкових організацій від первинних і до обласної ланки. Досягти поставленої мети можливо за допомогою підвищення рівня інформованості.

Саме інформованість та залучення технічних засобів на сучасному етапі може стати важливою складовою громадського визнання Профспілки.

Досягти цього можливо шляхом
– поширення інформації про діяльність Профспілки у засобах масової інформації;
– доведення інформації про діяльність профспілкових органів усіх рівнів до первинних профспілкових організацій та іх рядових членів;
– поширення досвіду роботи профспілкових організацій; створення системи навчання;
– ведення постійного діалогу з представниками влади та роботодавців з широким висвітленням цієї роботи у ЗМІ.

Адже такий досвід роботи в обласній організації уже є. Про це зазначив у своєму виступі і депутат обласної ради А.Г. Луценка. Він підкреслив, що саме профспілкова організація освітян Херсонської області у 2011 році була ініціатором важливих зрушень у питанні соціально-економічного захисту своїх спілчан. Саме профспілкова організація освітян, на чолі з Людмилою Кучерявою, ініціювала зустріч з представниками депутатського корпусу області та їх очільником. Адже освітяни є рушійною силою у питаннях відстоювання законних прав працюючих та дотримання чиного законодавства.

Користуючись нагодою, представники Профспілки акцентували увагу на аткуальних питаннях, які можливо вирішити саме за сприяння депутатів обласної ради. Відбувся конструктивний діалог. Адже ці проблеми є близькими для А.Г. Луценка – він сам є представником освітянського загалу.

Пленум констатував активізацію у роботі організацій Ново-Троїцького, Цюрупинського районів та міста Нова Каховка.

Учасники пленуму були поінформовані про роботу всеукраїнського семінару навчання з питань організаційної роботи. З цього питання перед присутніми виступила голова Херсонської міської організації Профспілки працівників освіти і науки України Лариса Поліщук.

Підводячи підсумки, пленум прийняв постанову, в якій окреслені основні завдання щодо забезпечення організаційного зміцнення профспілкових організацій галузі в Херсонській області. Серед яких:

– активізація роботи щодо поновлення і зміцнення профспілкового членства;
– удосконалення системи навчання, її періодичності;
– підвищення якості підготовки профспілкового активу;
– посилення роз'яснювальної роботи серед рядових членів профспілки та залучення нових, шляхом інформування через засоби масової інформації;
– зміцнення внутрішньої дисципліни;
– продовження роботи по проведенню оглядів-конкурсів на кращу первинну, районну, міську організацію;
– продовження роботи по проведенню культурно масових заходів – спартакіад, оглядів художньої самодіяльності, туристичних змагань серед працівників закладів освіти.

Лариса Поліщук, Херсонська міська організація Профспілки

Схожі публікації


Догори