9 травня – День Європи в Україні

Щороку 9 травня в Україні святкуватимуть День Європи замість Дня перемоги. Відповідний указ підписав Президент Володимир Зеленський.

Про це він сказав з нагоди Дня пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.

«Сьогодні я підписав відповідний указ, і щороку із завтрашнього дня, 9 травня, ми будемо вшановувати нашу історичну єдність – єдність усіх європейців, які знищили нацизм та переможуть рашизм», – сказав український президент.

Президент пояснив, що тепер цього дня в Україні відзначатимуть День Європи, яка підтримує громадян країни усі дев’ять років російської агресії у Криму та на Донбасі, а також 439 днів повномасштабного вторгнення.

«Це буде День Європи, яка допомагає нам боротися за всіма напрямками: на полі бою зброєю, на дипломатичній передовій – рішучістю, проти ракетного терору та зимового блекауту, в економіці та на юридичному фронті. Це буде День Європи – нашої союзниці. Яка ніколи не називає Україну «вигаданим» чи «штучним» утворенням. І яка дає нам свою зброю, щоб ми могли захистити себе та її - нашу Європу», – зазначив Зеленський.

Зеленський також наголосив, що подасть до Верховної Ради України законопроект, яким пропонується встановити 8 травня Днем пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939−1945 років.

 

За матеріалами – NV

Схожі публікації


Догори