День Європи в Україні – святкуємо онлайн

Цього року в Україні відзначають вже 17-й день Європи. Вперше в Україні відзначили День Європи у 2003 році, згідно з Указом президента свято було «призначене» на третю суботу травня.

Історія Дня Європи в Україні

День Європи відзначається 5 травня Радою Європи та 9 травня Європейським Союзом. Україна трохи відсунула цей день, зробивши нефіксованим, та запровадила його відзначення щороку у третю суботу травня.

Цей день, на відміну від міжнародних днів, запроваджених ООН та ЮНЕСКО, або державних і релігійних свят, не покликаний захищати когось від чогось або вшановувати чиюсь пам'ять. Для України це скоріше день-нагадування, день-знак, день-вектор як для країни, котра прагне стати повноправною частиною європейської спільноти і має на це всі права та підстави.

Для України, як для держави, що з самого початку свого існування була «вписана» у євразійський континент та у європейську геополітичну площину, це знаковий день. Він є приводом, аби засвідчити прагнення України існувати у мирі та розвивати свою силу нарівні з країнами об'єднаної Європи.

День Європи починався в Україні як день, коли іноземці з європейських спільнот, які мешкають або тимчасово перебувають в України, розповідали про життя у Європі, про історію та культуру інших держав. Тепер ми маємо дещо більший арсенал «європейських» заходів у третю суботу травня.

День Європи в Україні сьогодні

Цей день ілюструє стратегічний курс України на зближення з країнами Європейського Союзу та подальший вступ у ЄС та запровадження безвізового режиму з усіма європейськими країнами.

Зазвичай, по Україні влаштовують заходи – у бібліотеках, на площах та у школах. Приміром, у бібліотеках існують пункти європейської інформації, котрі протягом останніх чотирьох років влаштовують заходи та урочистості до Дня Європи.

Через пандемію публічне святкування Дня Європи скасовано, проте у низці регіонів його проводитимуть онлайн до кінця травня.

Приміром, у Києві День Європи відзначатимуть у телеформаті 15-17 травня. 16 травня о 21:30 День Європи розпочнеться віртуальним Шекспірівським фестивалем «Київ – театральна столиця Європи», що триватиме два місяці.

Далі заплановано вітальне слово посла Великої Британії в Україні Мелінди Сіммонс та дві телеверсії вистав: "Гамлет" у виконанні Вінницького обласного українського академічного музично-драматичного театру ім. М. К. Садовського та «Шестеро персонажів у пошуках автора» від Київського академічного драматичного театру на Подолі.

На Житомирщині також затверджено план святкування: онлайн-лекції, дискусійний майданчик «Європейська інтеграція України: виклики та перспективи», онлайн-флешмоб «Україна та ЄС – долаємо вірус відповідально», майстер-класи, віртуальні виставки.

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори