Федерації профспілок України – 33!

Федерація профспілок України сьогодні відзначає своє 33-річчя. І на цей час вона залишається найбільшою громадською організацією в Україні. 

ФПУ, її членські організації відзначаються великою відповідальністю перед суспільством, особливо в умовах війни Росії проти України.

ФПУ підтримувала українських громадян, спілчан у перші найскладніші дні війни і стала активним учасником надання допомоги тим, хто постраждав від вторгнення в нашу країну. 

Профспілки відкрили свої санаторії, туристичні готелі, навчальні центри та бази відпочинку для людей, які потребували допомоги, забезпечили їх притулком, надавали гаряче харчування та взяли на себе організацію допомоги від міжнародних організацій та профспілок. І нині продовжують це робити – адже війна триває… 

ФПУ та всеукраїнські профспілки активно працювали на міжнародних аренах, співпрацювали з Міжнародною організацією праці, Міжнародною конфедерацією профспілок, національними профспілками та іншими організаціями. Вони широко використовували «профспілкову дипломатію» задля підтримки України та засудження російської агресії на усіх можливих міжнародних платформах.

Зараз же у міжнародному контексті, ФПУ тісно співпрацює з Європейською конфедерацією профспілок та іншими міжнародними партнерами для підтримки реформ в Україні та впровадження європейських стандартів. 

ФПУ активно веде роботу для підвищення статусу працівників та поліпшення умов праці в Україні.

Головне завдання ФПУ на сьогодні – це захист прав працівників та поліпшення умов праці. ФПУ вимагає збереження колективно-договірних відносин, підвищення мінімальної зарплати, індексації грошових доходів, покращення соціального страхування та багато інших питань, які стосуються працівників. ФПУ впливає на рівень заробітної плати та умови праці через соціальний діалог з бізнесом і урядом.

Загалом, Федерація профспілок України залишається важливим гравцем в соціальному та економічному житті країни і продовжує працювати на підтримку своїх членів та всього українського суспільства.

Відзначаючи цей день Голова ФПУ Григорій Осовий у своєму зверненні до спілчан привітав ФПУ з річницею і побажав усім профспілкам нових трудових здобутків на економічному фронті.

«Бажаємо вистояти, вижити, перемогти і зберегти єдність в профспілках та бути надалі корисними українському суспільству і людям. 

Профспілки під час воєнних випробувань повинні переосмислити своє місце у суспільстві та модернізувати свою діяльність, як це проходить наразі у Європі. І стати профспілками європейського типу», – акцентував Григорій Осовий.  

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори