V Всесвітній конгрес МКП: участь делегації ФПУ в роботі

 Днями у Мельбурні завершився V Всесвітній конгрес Міжнародної конфедерації профспілок (МКП), який кожні чотири роки збирає представників від понад 300 національних профоб’єднань, щоб визначити глобальний порядок денний для профспілок усього світу.

Більше тисячі делегатів представляли приблизно 200 мільйонів працівників із понад 130 країн світу, у їх числі – делегація Федерації профспілок України на чолі з Головою ФПУ Григорієм Осовим. 

У центрі дебатів була тема нового соціального договору: робочі місця безпечні для клімату, права трудящих, справедлива заробітна плата, соціальний захист, рівність та інклюзивність. 

Учасників Конгресу привітали колишній Генеральний директор МОП, а нині заступник Генерального секретаря ООН з питань трудових відносин Гай Райдер, Прем'єр-міністр Австралії  Ентоні Албаніз. Перед учасниками Конгресу з відеозверненнями виступили президент США Джо Байден та Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

На конгресі виступив Голова Федерації профспілок України, член Генеральної ради МКП, віце-президент МКП Григорій Осовий.

У рамках Конгресу 18 листопада 2022 року відбувся спеціальний захід, присвячений Україні та діяльності українських профспілок, який модерувала Генеральний секретар МКП Шаран Барроу. 

Учасникам Конгресу була продемонстрована презентація «Війна в Україні: солідарність з народом і профспілками України/реформа трудового законодавства/відбудова України». На численних слайдах було документально показано, що таке російська агресія насправді, і як українці зустріли агресора. Делегати та гості Конгресу побачили які жахіття принесла із собою війна: зруйновану інфраструктуру, знищені лікарні, школи, цілі населенні пункти.

Виступаючі під час демонстрації слайдів, Голова ФПУ Григорій Осовий та Голова Молодіжної Ради ФПУ Іванна Храпко закликали світ подвоїти зусилля щодо надання допомоги Україні, адже справжній мир можливий лише після переконливої поразки агресора, звільнення усіх територій України та забезпечення гарантій того, що будь-яка агресія проти будь-якої країни з боку росії стане неможливою. 

Особливо переконливо звучав голос профспілкової молоді на V Всесвітньому конгресі МКП, і під відеозверення українських студентів, молодих працівників, профспілковців від усіх профспілок, Іванна Храпко підкреслила, що важливо аби міжнародний профрух знав про те горе, яке спіткало Україну і від якого ми боронимо увесь світ. 

«Нехай усі чують голос незламної молоді України, яка не хоче помирати від рук оскаженілого окупанта», – сказала Голова Молодіжної Ради ФПУ.

Далі вони розказали про діяльність ФПУ із надання гуманітарної допомоги внутрішньо переміщеним особам, для яких ФПУ відкрила усі свої санаторії, туристичні заклади та навчальні центри. 

Учасникам було презентовано проект Меморандуму про участь національних та міжнародних профспілок у поверненні миру та відбудові післявоєнної України. 

Чимало делегатів підтримали делегацію ФПУ і одразу заявили, що вони будуть робити усе, аби сприяти наданню допомоги Україні в її відбудові та візьмуть шефство над профспілками конкретних регіонів країни.

У межах роботи Конгресу МКП відбулася низка зустрічей представників українських профспілок із Президентом МКП Шаран Барроу, Президентом ЄКП Лукою Вісентіні, з керівництвом та високопосадовцями профспілок США, Австрії, Італії, Великобританії, Грузії, Польщі, високопосадовцями Офісу Генерального директора МОП. На них йшлося про надання  солідарної підтримки Україні та українським профспілкам, допомоги біженцям з України за кордоном та внутрішньо переміщеним особам в Україні, інституційної підтримки та посилення профспілок України.

Наголошувалося, що триваюча агресія російської федерації проти України є порушенням Статуту ООН, міжнародного права, принципів МКП, а її вторгнення на суверенну територію України призвело до катастрофічних наслідків для цивільного населення, інфраструктури, ринку праці, становища профспілок та прав працівників.

Було поставлено питання про необхідність остаточного виключення профспілок Росії з лав МКП як профоб’єднання, яке порушило Статут МКП, дискредитує міжнародний профспілковий рух підтримкою вторгнення та кривавої війни в Україні.

Конгрес, крім основної Заяви про новий суспільний договір, за поданням українських профспілок, прийняв Надзвичайну Резолюцію щодо вторгнення Росії в Україну.

Вперше Голову ФПУ Григорія Осового було обрано членом Виконкому МКП, що відкриває нові можливості для посилення впливу та підвищення ролі ФПУ в міжнародному профспілковому русі.

Варто зазначити, що у зв’язку з отриманням Україною статусу країни-кандидата до вступу до ЄС, ФПУ було прийнято до Європейської конфедерації профспілок і це можна розглядати як перший важливий крок до отримання членства Україною в ЄС. 

Вже сьогодні ФПУ отримала можливість використовувати експертний потенціал ЄКП при оцінці законодавчих актів, які Україна прийматиме, адаптуючи своє законодавства до європейського.
Новим генеральний секретарем МКП було обрано Луку Вісентіні

Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори