Державний центр зайнятості: збільшується кількість вакансій на ринку праці

Починаючи з цьогорічної весни на ринку праці України відбувається поступове зростання кількості вакансій. Це спостерігається як на сайтах з пошуку роботи, так і в службі зайнятості, – повідомляють на сайті Державного центру зайнятості. 

Зокрема, у вересні 2023 року у базі даних Державної служби зайнятості налічувалося 103 тис. вакансій (у липні – 83 тисячі). Зростання попиту роботодавців на працівників є наслідком поступового відновлення економічної активності.

У регіональному розрізі, найбільша кількість вакансій зареєстрована в службі зайнятості:

  • м. Києва – 11 тис. вакансій
  • Львівській області – 11 тис. вакансій
  • Дніпропетровській області – 5 тис. вакансій
  • Київській області – 4 тис. вакансій, 
  • Одеській – 4 тис. вакансій.

Найбільший попит на ринку праці, як і до війни, зберігається на представників робітничих професій та сфери торгівлі.

За видами економічної діяльності, більшість вакансій налічувалася:

  • на підприємствах переробної промисловості (20%);
  • в оптовій та роздрібній торгівлі (16%); 
  • у сфері освіти (10%);
  • на транспорті та пошті (10%);
  • у сфері охорони здоров'я та наданні соціальної допомоги (8%).

У професійному розрізі найбільше вакансій роботодавцями було подано для працевлаштування:

– кваліфікованих робітників з інструментом – 21% всіх поданих вакансій (швачка, електромонтер з ремонту та обслуговування електроустаткування, слюсар-ремонтник, слюсар-сантехнік, електрогазозварник, слюсар з ремонту колісних транспортних засобів, пекар, столяр, маляр);

– робітників з обслуговування, експлуатації устаткування та машин – 18% (водій, оператор/машиніст, котельні, токар, тракторист, оператор заправних станцій, дорожній робітник, машиніст екскаватора, водій навантажувача, фрезерувальник, оператор верстатів, машиніст крана);

– працівників сфери торгівлі та послуг – 15% (продавець продовольчих та непродовольчих товарів, продавець-консультант, кухар, охоронник, офіціант, бармен, бариста, молодша медична сестра, соціальний робітник,  перукар);

– професіоналів – 14% (вчитель, вихователь,  фармацевт, лікар загальної практики-сімейний лікар, інженер, практичний психолог).

Зі зростанням кількості вакансій поступово загострюється дефіцит кадрів за окремими професіями. Враховуючи значні обсяги міграції населення за кордон, ринок праці вже найближчим часом зіткнеться з дефіцитом робочої сили.

Наразі, у Львівській області та м. Києві кількість вакансій суттєво перевищує чисельність осіб, які шукають роботу за сприяння служби зайнятості. Найбільший дефіцит кадрів спостерігається у переробній промисловості та будівництві.

Сьогодні на 1 вільне робоче місце в середньому по Україні претендує 2 шукачі роботи (на цю ж дату минулого року – 9 людей).

 

За матеріалами – Державного центру зайнятості

Схожі публікації


Догори