Українські діти та вчителі в Угорщині

На сьогодні в угорській системі освіти навчається приблизно 4-5 тисяч українських дітей. Їх кількість постійно змінюється, оскільки родини переїжджають по всій Європі, але 3,5 тисячі із них – щонайменше один рік перебувають в Угорщині. 

Якщо українська сім'я хоче, щоб її дитина навчалася в згідно з освітньою системою Угорщини, вона може подати заяву до школи, і її обов'язково приймуть. 

Школи отримують кошти від уряду країни (150 000 форинтів на місяць на учня, у перерахунку це 16 388 гривень), щоб допомогти українським дітям з онлайн-освітою, вивченням мов та репетиторством.

В угорських школах на сьогодні працює 150 українських вчителів, які викладають українську мову. Вони працюють у благодійних організаціях або агентствах допомоги, наприклад, Угорська баптистська допомога або Угорська благодійна служба Мальтійського ордену. 

Також є інформація, що понад 500 українських вчителів подали заявки на визнання їхніх дипломів в Угорщині. Вони можуть викладати в угорських школах, якщо їхні дипломи визнані і вони володіють угорською мовою. Але якщо вони працюють у двомовній школі, володіння угорською мовою для них не є обов'язковим.

За цим посиланням – https://uainfo.hu/ – українські родини та вчителі можуть отримати інформацію про систему освіти Угорщини. Це двомовна веб-сторінка, де вся інформація доступна також українською мовою. 


 

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори