Українські діти в Угорській системі освіти – питання міжнародної конференції

16 вересня 2022 року заступник голови Профспілки працівників освіти і науки України Сергій Романюк взяв участь у роботі конференції щодо освіти українських школярів в Угорщині та педагогів, які там знайшли прихисток від війни.

Для участі у конференції, яку організував Громадський фонд народної освіти Угорщини у співпраці з Профспілкою освіти Угорщини, було запрошено угорських вчителів, представників місцевої влади та міжнародних гостей, які займаються освітою дітей вимушених українських біженців. Міжнародні спікери брали участь у заході онлайн.

Профспілки освіти Європи також представили президент Європейського комітету профспілок освіти Ларі Фланаген та заступниця голови Польської профспілки вчителів Дорота Обідняк.

Півроку триває війна в Україні. Саме стільки сім’ї вимушених біженців живуть у Європі, зокрема, й в Угорщині. Новий навчальний рік уже розпочався і діти мають відвідувати школи та садочки. Тож яким чином допомогти організаціям, фахівцям і вчителям, які допомагають дітям та молоді здобути знання та адаптуватися у новій країні, обговорювали та аналізували учасники міжнародного заходу.

Конференція мала на меті дати можливість отримати інформацію з перших уст та налагодити комунікацію між зацікавленими сторонами, а також налагодити подальшу співпрацю між владою, профспілками та громадськістю щодо допомоги українцям, які вимушені перебувати за кордоном через тривалу війну.

Навчальні заклади поділитися своїм досвідом роботи з українськими учнями, а представники громадських організацій та влади обговорили низку важливих питань щодо процедури зарахування українських учнів до навчального процесу, їх доступу до освітніх послуг у країні.

Виступаючи перед міжнародними колегами заступник Голови Профспілки Сергій Романюк подякував за можливість розповісти про ситуацію в Україні.

«Україна тримає оборону і веде боротьбу проти російських загарбників у цій безглуздій війні у центрі Європи. Уже понад двісті днів українці живуть трагедіями, сподіваннями, надіями і перемогами. За цей час наш народ, наші збройні сили сповна проявили себе, показали свою єдність, міць, витримку та уміння відстоювати свої землі», – сказав Сергій Романюк.

Далі він поінформував колег про стан справ у системі освіти у країні – новий навчальний рік із укриттями, понівечені заклади освіти, розбиті окупантами садочки, школи, вузи…

Заступник голови коротко розповів про діяльність організації, адже фактично з перших днів війни Профспілка долучилася до вирішення щоденних проблем освітян, сприяння їх подолання, шляхом надання різного виду допомоги та підтримки.

Профспілка оперативно надавала роз’яснення на звернення освітян та направляла заклики до місцевої влади щодо неприпустимості відправлення працівників у вимушені безоплатні відпустки, оголошення безплатних простоїв, звільнень, зменшення розмірів оплати праці тощо. Профспілка й сьогодні, у час дії воєнного стану, здійснює постійний моніторинг за дотриманням державних гарантій та прав працівників в установах та закладах освіти.

Сергій Романюк окремо наголосив на гарантіях правникам освіти, які знаходяться за межами України, адже вони мають право працювати дистанційно і отримувати заробітну плату. А у випадку неможливості працювати дистанційно – можуть взяти гарантовану відпустку без збереження заробітної плати на 90 днів або призупинити трудовий договір на час дії воєнного стану із збереженням робочого місця.

Насамкінець розмови він подякував партнерам за підтримку українських педагогів: «Я особисто, як громадянин України, та від імені Профспілки щиро дякую Інтернаціоналу освіти, Європейському комітету профспілок освіти, європейським колегам і Профспілці освіти Угорщини за проявлену турботу за наших дітей та освітян. Це надзвичайно важливо для нас!», – підкреслив заступник Голови.

 

Прес-служба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори