Профспілка освітян на засіданні ЄКПО: майбутнє Європи в руках українців!

28-29 березня 2022 року відбулося засідання Європейського комітету профспілок освіти в режимі онлайн. У заході взяли участь понад 60 представників європейських країн.

Основна тема зустрічі – вторгнення Росії на територію України, система освіти в умовах війни та допомога українцям, які виїхали за кордон.

Від Профспілки працівників освіти і науки України слово мала завідувачка міжнародного відділу (міжнародний секретар) Катерина Малюта-Осаулова, яка висвітлила ситуацію та наслідки для України військового вторгнення російського агресора.

«Це був місяць опору українців проти російської агресії. Це місяць нашого захисту від спроб знищити нашу країну. Це не військова операція, як заявляє Росія, це масштабна насильницька кривава війна на нашій території, спрямована на знищення наших сімей, наших міст, нашої нації!», – наголосила міжнародний секретар.

Вона також поінформувала, що незважаючи на те, що окупанти продовжують стверджувати, що їх зброя націлена на виключно військові об’єкти, вже пошкоджено понад 500 навчальних закладів, 78 шкіл повністю зруйновано внаслідок бомбардувань та обстрілів.

«Європа сьогодні має розуміти, що якщо агресора не зупинити в Україні, то наступними будуть сусідні країни. Зараз українці ціною свого життя борються за безпечне майбутнє всієї Європи, стримуючи від військового вторгнення в інші країни. Разом ми сила, яку неможливо перемогти. Залишаймося єдиними!», – звершила свій виступ Катерина Малюта-Осаулова.

Президент Європейського комітету профспілок освіти Ларрі Фланаган та Європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен висловили абсолютну підтримку і солідарність з українським народом. Вони наголосили, що профспілки й надалі активізовуватимуть зусилля та сприятимуть відновленню миру на території незалежної України і продовжуватимуть боротьбу проти дискримінації українського народу.

На підтримку України виступили всі учасники дискусії, які також обговорили питання підтримки українських біженців за кордоном.

Представниця Профспілки вчителів Польщі зазначила, що Польща на сьогодні прийняла 2,3 млн українських громадян. Українські діти ходять до школи, в дитсадки та мають ті ж права, що й польські діти. Вона повідомила, що у Варшаві знаходиться 100 тисяч учнів, по всій Польщі – 700 тисяч. Кожного дня реєструється, щоб навчатися 1000 учнів. На сьогодні Профспілка чекає рішення міністерства освіти щодо визнання дипломів українських вчителів, щоб вони могли розпочати навчання українців у Польщі.

Представник профспілки Данії повідомив, що їх країна прийняла 25 тисяч біженців, які отримують всю необхідну допомогу. Він наголосив, що потрібно уже обговорювати питання відновлення України після завершення війни та чим країни можуть допомогти.

Представники Угорщини поінформували, що кордон країни перетнули 500 тисяч біженців. Багато хто з них використовує країну в якості транзиту. Було створено центри прийому біженців, куди люди можуть звертатися для вирішення проблем та отримання безкоштовних квитків на різні види транспорту.

Представниця профспілки Італії зазначила: «Ми робимо все, щоб українські діти мали освіту. Ми також ведемо переговори з урядом про умови українських жінок, щоб вони могли офіційно працювати в країні та забезпечувати свої сім’ї, навіть у випадку якщо в них немає всіх необхідних документів».

Німеччина прийняла 300 тисяч українських громадян. У Португалії небагато біженців, але, як зазначила представниця профспілки, вони роблять все можливе для них. Профспілки Великобританії звернулися до уряду, щоб спростити процедуру перебування українських біженців в їх країні.

Представниця Франції висловила захоплення героїзмом українського народу та наголосила: «Ваш біль – це наш біль! Європа має залишатися сильною і для нас це зараз робить Україна».

Насамкінець, Катерина Малюта-Осаулова подякувала за надзвичайну підтримку величезної кількості країн світу та наголосила «Ми обов’язково відбудуємо нашу чудову країну, відновимо нашу освіту. Ми віримо в нашу перемогу!». 


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори