Онлайн засідання мережі країн Центральної та Східної Європи

30 листопада 2020 року відбулося засідання Європейського комітету профспілок освіти, а саме мережі країн Центральної та Східної Європи (CEENET) напередодні проведення конференції та З’їзду ЄКПО, які відбуваються раз на чотири роки.

Вперше в історії, через пандемію COVID-19, ця важлива конференція організована і відбувається в режимі онлайн.

Європейський директор Сьюзан Флокен у вступному слові зазначила, що CEENET відіграє важливу роль в роботі Комітету. За 4 роки було проведено величезну роботу і на засіданні було проведено аналіз цієї роботи. Протягом цього періоду ЄКПО продовжував відстоювати права та свободу працівників освіти і профспілок, здійснював підтримку європейських країн у їх боротьбі за покращення умов праці, підвищення зарплат та захист прав членів профспілок.

Голова Профспілки працівників освіти і науки України Георгій Труханов поінформував європейських колег про виклики, з якими зіштовхнулися українські профспілки у 2020 році, утиски на трудове законодавство та профспілки, а також про ситуацію в сфері освіти в умовах пандемії. Він підкреслив, що заробітна плата освітян України у час коронакризи загалом не збільшилася, а от навантаження та учителя збільшилася в рази.

Голова Профспілки Георгій Труханов наголосив, що в цей складний та незвичний для всіх країн час права працівників мають бути захищені. Профспілка працівників освіти і науки України стоїть і буде стояти на повному забезпеченні освітньої галузі та педагогів.  

Про проблеми у сфері освіти в умовах пандемії також розповіли представники Словаччини і Боснії та Герцеговини.

Окрім вищезазначеного, учасники засідання обговорили питання відновлення сфери освіти після завершення епідеміологічної кризи, підняли проблеми фінансування, оновлення профспілок, залучення молоді та утисків соціального діалогу.

Загалом протягом трьох днів 30 листопада – 2 грудня відбуватиметься два міжнародних заходи – конференція та з’їзд Європейського комітету профспілок освіти.

Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори