Міжнародні освітянські профспілки підтримують українських переселенців у Польщі

2-5 травня 2022 року у м. Варшава перебувала місія солідарності Європейського комітету профспілок освіти. До складу місії входили представники освітянських профспілок Бельгії, Франції, Нідерландів, Португалії та інших країн Європи, які прибули до Польщі із візитом солідарності з українськими громадянами, які змушені були тікати від нападу російського агресора.

Делегація ЄКПО зустрілася з міністром освіти Польщі, з яким обговорили шляхи допомоги українським освітянам та сприяння у навчанні українським дітям. Також відвідали середню школу у Варшаві і висловили підтримку маленьким українцям.

Паралельно із місією європейців, відбувся міжнародний семінар «Освіта українських біженців: перший політичний діалог між країнами». Семінар організовано Інтернаціоналом Освіти, Організацією економічного співробітництва та розвитку. 

Основним завданням семінару стало створення простору, де філії Інтернаціоналу освіти можуть мати інформований політичний діалог із представниками відповідних місцевих органів влади для формування спільних стратегій щодо коротко- та середньострокових варіантів політики підтримки освіти українських біженців у країнах, які їх приймають, та можливої міжнародної підтримки. Для прийняття виважених рішень, учасники семінару мали можливість почути різноманітні міжнародні кейси, досвід вже працюючих програм.

Участь у заході взяли Генеральний секретар Інтернаціоналу освіти Девід Едвардс, європейський директор ЄКПО Сьюзан Флокен, заступниця голови Профспілки працівників освіти і науки України Ольга Чабанюк, заступник міністра освіти і науки України Андрій Вітренко, представники освітянських профспілок сусідніх із Польщею країн.

Генсек Інтернаціоналу освіти Девід Едвардс підкреслив, що солідарність з тими, хто тікає від війни в Україні, є абсолютно. 

«Ми повинні зробити все, що в наших силах, щоб підтримувати їх так довго, як це потрібно. Профспілки невпинно працюють з усіма зацікавленими сторонами, щоб кожен учень, переміщений через війну в Україні, мав доступ до якісної освіти, перебуваючи за кордоном, щоб кожен вчитель-біженець отримав підтримку, необхідну для подолання цієї кризи», – сказав Девід Едвардс. 

Ольга Чабанюк насамперед поінформувала учасників про основні аспекти освітніх проблем, з якими зіштовхуються педагоги, студенти, учні в Україні під час війни та розповіла про умови в яких сьогодні доводиться працювати українській освіті. 

Заступниця голови Профспілки подякувала європейським колегам за допомогу, яку було надано організації для підтримки українських спілчан, які втратили житло та зазнали непоправних втрат із боку агресора. Насамкінець виступу розповіла про заходи, які вживає Профспілка працівників освіти і науки України задля захисту прав своїх членів в умовах воєнного стану. 

У своєму слові заступник міністра освіти Андрій Вітренко довів до відома учасників семінару оперативну інформацію щодо кількості убитих та поранених дітей з початку війни в Україні, кількості пошкоджених та зруйнованих закладів освіти (їх уже понад 1,5 тисячі) та наголосив на заходах, які зроблені та продовжують вживатися міністерством задля відновлення навчання та створення умов для охоплення якомога більшої кількості учасників навчальним процесом. 

Загалом основна увага семінару була зосереджена на освітніх рішеннях для навчання українських студентів-біженців у сусідніх країнах – Польщі, Словаччині, Угорщині, Румунії та Молдові. Було також обговорено важливі питання щодо українських учнів, абітурієнтів-біженців, що сприятимуть вступу випускників з українських шкіл 2022 року випуску до українських ЗВО, шляхом складання спеціальної форми українського національного вступного іспиту, а також окреслили можливості навчання в університетах студентів, які виїхали з України.

Учасники семінару висловили свою солідарність українським освітянам та підтвердили свою прихильність до всіх учнів, студентів та викладачів-біженців. Міжнародні організації-члени продовжуватимуть координацію та співпрацю за кордоном, щоб забезпечити всім учасникам навчального процесу доступ до якісної освіти та належну підтримку. 


Міжнародний відділ ЦК Профспілки

Схожі публікації


Догори