Оприлюднено Рамку фінансових компетентностей дітей та молоді України

Міжвідомча робоча група в складі фахівців Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства освіти і науки України та Національної комісії з цінних паперів і фондового ринку підготувала Рамку фінансових компетентностей дітей та молоді України.

У документі представлено узагальнену систему фінансових компетентностей дітей та молоді України, завдання зі створення якої включено до Стратегії Національного банку України.

Роботу над створенням Рамки фінансових компетентностей дітей та молоді України було розпочато у 2022 році, за основу взято модель фінансових компетентностей для молоді, розроблену Організацією економічного співробітництва та розвитку, яку доповнено та адаптовано до контексту України, Рамку фінансових компетентностей дорослого населення України, а також державні стандарти для відповідних рівнів освіти. 

У межах Рамки компетентностей дітей та молоді використовуватиметься визначення фінансової грамотності, адаптоване для молоді шкільного віку та представлене у звіті ОЕСР про результати міжнародного дослідження якості освіти PISA у розрізі фінансової грамотності.

«Фінансова грамотність – знання і розуміння фінансових концепцій і ризиків, а також навички, мотивація та впевненість у застосовуванні таких знань і розумінь для ухвалення ефективних рішень у різних фінансових контекстах, поліпшення фінансового добробуту людей і суспільства, а також для забезпечення їхньої участі в економічному житті», – йдеться у документі. 

Метою Рамки компетентностей дітей та молоді є сприяння спільному розумінню фінансових компетентностей для дітей і молоді серед державних органів влади, закладів освіти, приватних організацій та громадян. 

Підтримуючи зусилля з підвищення фінансової грамотності, цей документ має на меті зробити внесок у загальну мету щодо поліпшення фінансового добробуту громадян та країни в цілому. 

Рамка компетентностей дітей та молоді доступна для добровільного використання державними органами, приватними організаціями і громадянським суспільством. Цей документ також може бути використано для підтримання Національної стратегії розвитку фінансової грамотності.

Використовуючи Рамку компетентностей дітей та молоді, розробникам освітніх програм, курсів і навчальних матеріалів, можливо, потрібно буде визначити набір компетентностей, найбільш релевантних до поставлених навчальних цілей та потреб учнів або учасників тренінгів. 

Документ є інструментом для підтримання практиків у створенні власних навчальних програм, також його можна легко адаптувати для задоволення потреб, конкретних життєвих ситуацій або вікових категорій.Пресслужба Профспілки працівників освіти і науки України

Схожі публікації


Догори