Знову про ментальне здоров’я: як перебороти депресію

Депресія виникає в багатьох українців, особливо тепер, під час війни з російськими загарбниками. Нині майже 70% наших співгромадян перебуває у стресовому стані, що вкрай негативно впливає на здоров’я, спроможність адекватно діяти, віру в себе, у майбутнє та ускладнює наш шлях до перемоги.

Тож, якщо життя то піднімає вас на хвилі, то опускає на дно, починайте протидіяти депресії. Як?

  • Займіться чимось

Ваша депресія лише поглибиться, якщо ви будете «тинятися без діла». Не важливо, що ви робитимете, потрібно лише бути чимось зайнятим. Чому це діє? Є закон, який управляє психікою людини: не можна одночасно думати більше ніж про одну річ. Отже, якщо у вас виникла думка-вірус, що призводить до депресії, потрібно замінити (витіснити) її, зайнявшись будь-якою справою. І це має стати вашою звичкою.

  • Розплануйте свій робочий день 

Зробіть це так , щоб у ньому не залишилося навіть шпарини для проникнення негативних, депресивних думок.

  • Прагніть кожного дня зробити щось добре

Щось таке, що принесе радість людям, як загалом суспільства, так і найближчого оточення. 

  • Виявляйте щиру цікавість до людей

Відомо, що бажання порадувати інших витісняє постійні думки про себе – найголовнішу причину пригніченого стану. Тому не зосереджуйтесь на собі, намагайтеся щодня зробити щось приємне хоча б одній людині.

  • Виговоріться

Настрій (а з ним і думки) зміниться, якщо поділитися з кимось своїми переживаннями. Розкажіть друзям, які вас люблять, про свої негаразди.

  • Навантажте себе фізично

Це ефективний спосіб зняти напругу та підняти настрій. Тут може підійти як звичне прибирання в будинку, кабінеті чи офісі, так і долучення до великих весняних прибирань у місті чи селі. 

  • Ставтеся до людей з повагою

Депресія може зробити вас дратівливим. Тому уникайте цього стану, адже інші можуть відповісти вам такою «взаємністю», що тільки погіршить ваше самопочуття.

  • Більше уваги звертайте на позитив

Згідно з висновками дослідників, понад 90% із того, про що ми турбуємося (йдеться про негативне), ніколи не трапляється. Це означає, що наші тривоги реалізуються з імовірністю менше ніж 10%. У такому разі, чи не є позитивне реальнішим, ніж негативне? Звичайно є! Адже цим ви поліпшите свій настрій, що, безперечно, допоможе вам подолати депресію.

Сподіваємося, що ви захочете змінити своє життя на краще й позбутися депресії. Тож більше уваги приділяйте позитиву, не зациклюйтеся на негативі та навчіться управляти своїми думками. 

 

За матеріалами – журнал «Охорона праці»

 

Схожі публікації


Догори